Kurów: Kobieta z nożem napadła na bank. Trwa obława

Polska
Kurów: Kobieta z nożem napadła na bank. Trwa obława
Policja Lubelska
Kobieta napadła na bank w Kurowie

W Kurowie kobieta napadła na lokalny oddział banku. Zagroziła pracownikom nożem i zażądała wypłaty gotówki. W obawie o swoje bezpieczeństwo pracownica placówki spełniła jej życzenie. Obecnie trwają poszukiwania sprawczyni.

Do zdarzenia doszło w środę około 10:30 w Kurowie (woj. lubelskie). Informacje o napadzie potwierdziła Policja Lubelska w swoich mediach społecznościowych.  


"Trwa policyjna obława za kobietą, która - posługując się nożem - napadła na placówkę bankową w Kurowie, w powiecie puławskim" - przekazano. 

 

Napad na bank. Kobieta groziła pracownikom

Podinsp. Waldemar Łazuga z KPP w Puławach w rozmowie z polsatnews.pl opisał, jak przebiegał napad. Do banku weszła zamaskowana kobieta w okularach z kapturem na głowie, miała w dłoni przedmiot przypominający nóż i zaczęła grozić personelowi.

 

Między nią a jedną z pracownic doszło do szarpaniny. Obawiając się o swoje bezpieczeństwo, kobieta wypłaciła pieniądze. Napastniczka je wzięła i udała się pieszo w nieznanym kierunku. 

 

ZOBACZ: Łódź. Zgłosił policji, że został napadnięty i okradziony. Historię zmyślił, bo bał się żony

 
Na razie nie ma informacji, by ktokolwiek w placówce ucierpiał - zarówno z pracowników, jak i klientów.  


Mundurowi dodali, że policja z Puław współpracuje z oddziałem kryminalnym z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. - Trwają intensywne czynności poszukiwawcze za tą osobą - przekazał Łazuga. 

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie