Wybory 2023. Oświadczenie prezydenta Andrzej Dudy. "To było święto demokracji"

Polska
Wybory 2023. Oświadczenie prezydenta Andrzej Dudy. "To było święto demokracji"
Polsat News
Andrzej Duda

- Bardzo dziękuję wszystkim rodakom za tak wysoką frekwencję w wyborach - powiedział Andrzej Duda w oświadczeniu. - Pokazaliśmy, że bierzemy sprawy w swoje ręce. To było święto demokracji - dodał. Prezydent przebywa obecnie w Rzymie, gdzie bierze udział w uroczystościach z okazji 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

- Każde wybory są swoistym testem tego, na ile jesteśmy demokratycznym społeczeństwem. Bardzo dziękuję wszystkim moim rodakom, którzy poszli oddać swój głos - powiedział prezydent Andrzej Duda w Rzymie w oświadczeniu dla mediów.

 

Prezydent podkreślił, że podczas głosowania była "gigantyczna frekwencja". - To najwyższy wynik w długim okresie wolnej, niepodległej i suwerennej Polski - dodał.

 

- Apelowałem o tę frekwencję i bardzo za nią dziękuję - powiedział prezydent Duda. - Pokazaliśmy, że odpowiedzialnie bierzemy sprawy w swoje ręce - dodał.

 

 

Wybory 2023. Andrzej Duda: Tym, którzy zwyciężyli w wyborach gratuluję 

- To było święto demokracji. Dziękuję za to - przekazał prezydent.

 

- Teraz spokojnie czekamy na oficjalne wyniki. Demokracja w Polsce jest stabilna. Cieszę, że głos społeczeństwa jest słyszalny. Tym, którzy zwyciężyli w wyborach gratuluję - zaznaczył.

 

ZOBACZ: Wybory 2023. W siedzibie PiS odbędzie się sztab podsumowujący wybory

 

Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornahuser-Dudą w niedzielę wieczorem wyleciał do Rzymu. Poleciał tam wziąć udział w uroczystościach z okazji 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

 

O godzinie 15 w bazylice Świętego Piotra w Rzymie odprawiona zostanie uroczysta msza rocznicowa, w której uczestniczyć będzie prezydent.

Michał Blus / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie