Atak Hamasu na Izrael. Reaguje prezydent Andrzej Duda

Świat

Prezydent Andrzej Duda we wpisie potępił atak Hamasu na Izrael. "Ataki rakietowe i przetrzymywanie cywilów jako zakładników budzą nasz najgłębszy sprzeciw" - napisał. Dodał, że "Polska stanowczo potępia wszelkie akty przemocy".

Prezydent Andrzej Duda z rękami złożonymi w geście modlitwy lub namysłu, patrzący w kierunku rozmówcy. Nosi okulary i garnitur.
PAP/JOSE COELHO
Atak Hamasu na Izrael. Reaguje prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda odniósł się do ataku bojowników Hamasu na południowy Izrael. 

 

"Jestem zszokowany dzisiejszymi brutalnymi atakami Hamasu na Izrael. Ataki rakietowe i przetrzymywanie cywilów jako zakładników budzą nasz najgłębszy sprzeciw. Polska stanowczo potępia wszelkie akty przemocy. Chciałbym złożyć najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje wszystkim osobom dotkniętym atakami" - napisał prezydent Andrzej Duda na platformie X.

Hamas zaatakował Izrael. Komentarz prezydenta Andrzeja Dudy 

 

Głosy sprzeciwu wobec ataku płyną z całego świata. Wcześniej do ataku odnieśli się w sobotę już m.in. szef MSZ Zbigniew Rau, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 

Atak Hamasu na Izrael rozpoczął się ok. godz. 6.30 czasu miejscowego (5.30 w Polsce). Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju. Jak dotąd poinformowano o 40 ofiarach śmiertelnych i co najmniej 740 rannych. 

 

ZOBACZ: Atak Hamasu na Izrael. Ze świata płyną głosy oburzenia

 

Izraelskie MSZ informowało, że bojownicy Hamasu chodzą od drzwi do drzwi i mordują niewinnych cywilów. 

 

Widziałeś coś ważnego? Przyślij zdjęcie, film lub napisz, co się stało. Skorzystaj z naszej Wrzutni

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie