Borki: Karambol koło Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna zginął na miejscu

Polska
Borki: Karambol koło Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna zginął na miejscu
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim
W wypadku na dk 19 pod Radzyniem Podlaskim zginęła jedna osoba

Jeden kierowca zginął, a kolejny został ranny w zderzeniu pięciu aut w miejscowości Borki nieopodal Radzynia Podlaskiego. Wstępnie ustalono, że najpierw kierujący Hondą Civic zderzył się czołowo z Hondą Accord. Później oba auta uderzyły w następne. Droga krajowa nr 19 w miejscu zdarzenia jest zablokowana. To niejedyne groźne zdarzenie na drogach w piątek.

Do wypadku w miejscowości Borki doszło w piątek po godz. 13:00. Uczestniczyło w nim pięć pojazdów. Służby wstępnie ustaliły, że kierowca Hondy Civic wyprzedzał ciąg pojazdów i doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka hondą accord. 

 

Radio Lublin ustaliło, że następnie oba pojazdy najechały na trzy kolejne, poruszające się w kierunku Lublina. Na miejscu karambolu interweniowali m.in. strażacy z Radzynia Podlaskiego.

 

Jedna osoba zginęła, kolejna została ranna

Kierujący Hondą Civic zginął na miejscu, a kierowcę Hondy Accord przetransportowano do szpitala. Na miejscu wypadku pracują prokurator i policjanci. Ruch na krajowej "19" został zablokowany.

 

ZOBACZ: Rogóż. Zderzenie dwóch aut i autobusu. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne

 

- Policjanci wyznaczyli objazdy przez miejscowość Ulan-Majorat, Wola Chomejowa i Borki - powiedział regionalnej rozgłośni podkom. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. 

 

Droga nr 19 w Borkach będzie nieprzejezdna przez kilka godzin. 

Karambol również pod Poznaniem

W tym samym czasie doszło do karambolu w innej części Polski - w okolicach Kościana pod Poznaniem. W wypadku również uczestniczyło pięć pojazdów.

 

Kierowca jednego z nich w ciężkim stanie został zabrany przez LPR. Więcej TUTAJ.

Artur Pokorski / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie