UEFA planuje przywrócić Rosję do rozgrywek. Prezes PZPN zapowiada bojkot

Świat
UEFA planuje przywrócić Rosję do rozgrywek. Prezes PZPN zapowiada bojkot
PZPN reaguje na komunikat UEFA

UEFA planuje przywrócić reprezentację Rosji do lat 17 do rozgrywek międzynarodowych. Stwierdzono, że "dzieci nie powinny być karane za działania dorosłych". Po inwazji na Ukrainę wszystkie rosyjskie drużyny zostały wykluczone. "Jeśli rosyjskie drużyny narodowe zostaną dopuszczone do rozgrywek nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować" - przekazał szef PZPN Cezary Kulesza.

"Z zaskoczeniem przyjąłem wczorajsze oświadczenie Komitetu Wykonawczego UEFA" - napisał szef PZPN Cezary Kulesza.

 

"Jeśli rosyjskie drużyny narodowe zostaną dopuszczone do rozgrywek nasze reprezentacje narodowe nie będą z nimi rywalizować. To jedyna słuszna decyzja" - dodał.

 

 

UEFA planuje przywrócić Rosję do rozgrywek europejskich

Po inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 r. zdecydowano, że wszystkie rosyjskie drużyny - zarówno narodowe, jak i klubowe - zostaną zawieszone w udziale w rozgrywkach.

 

We wtorkowym komunikacie UEFA stwierdziła jednak, że "dzieci nie powinny być karane za działania, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie dorośli", a rosyjskie drużyny U-17 zostaną ponownie dopuszczone do rozgrywek "w trakcie tego sezonu".

 

Ukraiński Związek Piłki Nożnej (UAF) wezwał UEFA do ponownego rozważenia swojej decyzji i wezwał inne kraje, aby nie grały przeciwko rosyjskim drużynom.

 

"UAF potwierdza, że nie weźmiemy udziału w żadnych rozgrywkach z udziałem rosyjskich drużyn i apeluje do innych stowarzyszeń członkowskich UEFA o bojkot ewentualnych meczów z udziałem drużyn z Federacji Rosyjskiej, pod warunkiem ich dopuszczenia" - napisano.

 

ZOBACZ: Rosja: Admirał Sokołow na nowym nagraniu. Ukraińcy twierdzili, że nie żyje

 

Stwierdzono, że powrót rosyjskich drużyn do rozgrywek "w środku działań wojennych prowadzonych przez Federację Rosyjską przeciwko Ukrainie jest bezpodstawny i toleruje agresywną politykę Rosji".

 

Angielski Związek Piłki Nożnej zareagował na decyzję UEFA we wtorek, mówiąc, że jego drużyny młodzieżowe nie zagrają przeciwko Rosji.

 

Finały Mistrzostw Europy U-17 mężczyzn odbędą się w przyszłym roku na Cyprze, a turniej kobiet w Szwecji.

Michał Blus/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie