Opole Lubelskie. Atak na Martę Wcisło. Zatrzymano 55-latka

Polska
Opole Lubelskie. Atak na Martę Wcisło. Zatrzymano 55-latka
opole-lubelskie.policja.gov.pl/ x/Marta Wcisło
Marta Wcisło została napadnięta w poniedziałek

Policja zatrzymała mężczyznę, który w poniedziałek miał zaatakować posłankę Platformy Obywatelskiej Martę Wcisło. 55-latek odpowie za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Z kolei posłanka poinformowała o wynikach obdukcji lekarskiej. Ma ma podejrzenie krwiaka i podwichnięcia barku oraz liczne siniaki.

O zatrzymaniu mężczyzny poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Opolu Lubelskim.

 

"Szybkie działania opolskich policjantów przy współpracy z policjantami z Komisariatu Policji w Bełżycach doprowadziły do ustalenia i zatrzymania sprawcy, który wczoraj miał zaatakować lubelską posłankę" - czytamy na stronie jednostki. 

 

Sprawca to 55-letni mieszkaniec gminy Niedrzwica Duża. Mężczyzna odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Opole Lubelskie. Atak na Martę Wcisło

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło została zaatakowana w poniedziałek na targu w Opolu Lubelskim po godzinie 9 rano.

 

- Stałam z gazetami, podobnie jak inni kandydaci. Podbiegł do mnie człowiek, chwycił dwoma rękami za przedramiona, zaczął szarpać - relacjonowała posłanka Wcisło w rozmowie z polsatnews.pl.

 

- Był agresywny, mówił, że powinno się nas wystrzelać czy wybić - dodała.

 

Na miejscu byli też inni kandydaci, w tym Jakub Stefaniak z PSL i Jan Rajchel z (kandydat do Senatu - red.) KO. Zgromadzeni odciągnęli napastnika. Po chwili wrócił.

 

ZOBACZ: Posłanka KO Marta Wcisło zaatakowana. "Był agresywny, szarpał"

 

Wówczas Stefaniak zaczął nagrywać zdarzenie i jak relacjonuje posłanka Wcisło, dopiero wówczas napastnik się uspokoił i odszedł.

Posłanka przeszła obdukcję. Podejrzenie krwiaka, siniaki

W poniedziałek posłanka przeszła obdukcję. Jak informuje Interia, posłanka ma podejrzenie krwiaka i podwichnięcia barku, a do tego liczne siniaki. Kolejne badania Wcisło przeszła we wtorek.

 

- Jestem na lekach przeciwbólowych, boli mnie. Mam nadzieję, że szybko dojdę do siebie. Bardziej od dolegliwości fizycznych boli mnie to, co powiedział ten człowiek, że takich jak my trzeba wybić - powiedziała Wcisło Interii.

Anna Nicz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie