Dąbrowa Górnicza. Pożar drzwi bazyliki NMP. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Polska
Dąbrowa Górnicza. Pożar drzwi bazyliki NMP. Sprawę wyjaśnia prokuratura

Trzy zastępy straży pożarnej gasiły drzwi bazyliki NMP Anielskiej Pani Dąbrowy Górniczej. Pożar wybuchł w czwartek późnym wieczorem. Kilka dni wcześniej media obiegła informacja, że na plebanii obyła się impreza zakończona interwencją policji i pogotowia. Sprawą zajęła się prokuratura.

- Zgłoszenie o pożarze dostaliśmy w czwartek o 22:09. Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej - asp. Rafał Dulewski z KM PSP w Dąbrowie Górniczej.

 

Paliły się boczne drzwi bazyliki od strony ul. Królowej Jadwigi. - Działania zakończyliśmy o godz. 22:43 - dodał. 

 

St. sierż. Kamil Szydłowski z KMP w Dąbrowie Górniczej przekazał, że policja podjęła w czwartek wieczorem interwencję, a przyczyny pożaru wyjaśnia prokuratura.

 

- Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce, ale materiały od policji jeszcze do nas nie wpłynęły - powiedział Waldemar Łubniewski, prokurator Prokuratury Okręgowej  w Sosnowcu. Dodał, że w tym przypadku zagrożenie karą jest wysokie. - To nie jest zwykłe zniszczenie mienia, tylko zabytku - powiedział.

 

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać płonące drzwi bazyliki.

 

Interwencja policji i pogotowia na plebanii

Kilka dni temu media obiegła informacja o imprezie na plebanii parafii NMP w Dąbrowie Górniczej, która zakończyła się interwencją policji i pogotowia. Sprawę bada prokuratura.

 

Oświadczenie w tej sprawie wydała kuria sosnowiecka. "W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zdarzenia, które miało miejsce w parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej Kuria Diecezjalna w Sosnowcu informuje, że w dniu 12 września br. proboszcz parafii pw. NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej poinformował pisemnie Kurię Diecezjalną w Sosnowcu o 'interwencji pogotowia i policji' w mieszkaniu jednego z księży" - czytamy. Powołano komisję do zbadania sprawy.

 

"W świetle dotychczasowych ustaleń komisji należy nadmienić, że jej ustalenia różnią się od informacji przedstawionych przez niektóre media" - dodano.

Artur Pokorski / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie