Wagnerowcy wracają na front. Dołączają do Związku Ochotników Donbasu

Świat
Wagnerowcy wracają na front. Dołączają do Związku Ochotników Donbasu
Sddonbassa.ru
Związek Ochotników Donbasu

Byli najemnicy Grupy Wagnera powracają na front wojny w Ukrainie. Bojownicy prywatnej armii nieżyjącego Jewgienija Prigożyna, po kilku tygodniach przerwy w walkach, dołączają do Związku Ochotników Donbasu.

Informacje o kolejnych, byłych najemnikach Grupy Wagnera, którzy zdecydowali się na udział w wojnie w Ukrainie, potwierdzone zostały przez szefa Związku Ochotników Donbasu, żołnierza o pseudonimie "Zodiak".

 

W rozmowie z rosyjskimi mediami przyznał, że ochotnicy zostaną dołączeni do oddziałów Północnego Okręgu Wojskowego i służyć będą przede wszystkim na kierunku obwodu doniecki i ługańskiego.

 

"Zodiak" podkreślił, że byli najemnicy przechodzą krótkie przesłuchanie przed dołączeniem do oddziału. Po krótkiej weryfikacji otrzymują broń i przydział do konkretnych jednostek.

 

- Pytania są dość standardowe. Czy masz jakieś doświadczenie? Czy służyłeś w Wagnerze, a jeśli tak, to czy pojechałeś do Moskwy? Czy masz przeszłość kryminalną? Nikt nie patrzy krzywo na odpowiedzi. Najważniejsze, że są uczciwi - stwierdził.

 

- Pytamy też, kto pozostał w domu, kto ewentualnie otrzyma wypłatę i kto zabierze ciało - dodał.

Likwidacja obozu na Białorusi

W pierwszych dniach września kanał "Białoruski Gajun" poinformował o połowicznej likwidacji obozu polowego należącego do Grupy Wagnera.

 

Jak przekazano, z najnowszych danych pozyskanych przez źródła, spośród 292 namiotów, które znajdowały się na terytorium obozu we wsi Tsel koło Osipowiczów, ponad 160 zostało zlikwidowanych.

 

ZOBACZ: Wagnerowcy ćwiczyli wkroczenie do Polski. Manewry z udziałem 250 najemników

 

Zdaniem autorów kanału powolna likwidacja obozu nie oznacza, że jednostki zostaną całkowicie wycofane z terytorium Białorusi. Usuwane namioty wskazują raczej na zmniejszenie liczby najemników, którzy nadal pozostaną do dyspozycji białoruskiej armii i reżimu Łukaszenki.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie