Woda porwała samochód. W środku uwięziony był kierowca

Świat
Woda porwała samochód. W środku uwięziony był kierowca
Atlanta Police Department
W środku przebywał przerażony kierowca, który nie mógł wydostać się z pojazdu

Policjant brodził po pas w wodzie, by pomóc kierowcy uwięzionemu w samochodzie. Silny nurt porwał samochód i uniemożliwiał otwarcie drzwi. W sieci pojawiło się nagranie z dramatycznej akcji.

W połowie września Atlanta w Stanach Zjednoczonych zmagała się w niebezpieczną pogodową aurą. Po intensywnych ulewach mieszkańcy musieli mierzyć się z groźnymi powodziami.

Mętna woda zalała samochód. Powódź uwięziła kierowcę

Podczas jednej z interwencji funkcjonariusz dostrzegł niemal całkowicie zalany samochód. Mętna powodziowa woda sięgała niemal do połowy przedniej szyby. 

 

ZOBACZ: Woda aż po horyzont. Tak teraz wygląda powódź w Ukrainie

 

Jak się okazało, w środku przebywał przerażony kierowca, który nie mógł wydostać się z pojazdu. "Oficer APD i kapitan AFRD uratowali mężczyznę z samochodu, który był częściowo zanurzony w stojącej wodzie. Funkcjonariusz policji w Atlancie w Stanach Zjednoczonych zmagał się z żywiołem, żeby uratować ofiarę powodzi" - przekazała policja w komunikacie. 

Nie można było otworzyć drzwi

"Woda była na tyle głęboka, że auto oderwało się od nawierzchni. Nie można było otworzyć drzwi" - podkreśla BBC.  Departament Policji w Atlancie opublikował nagranie z akcji ratunkowej. 

 

 

Mundurowy użył policyjnej pałki, żeby wybić szybę po stronie kierowcy. Następnie on i ratownik ze straży pożarnej zdołali wyciągnąć mężczyznę ze środka i przeprowadzić w bezpieczne miejsce.

 

Wcześniej - pod koniec sierpnia - Stany Zjednoczone nawiedził huragan Idalia, który doprowadził do katastrofalnych szkód. Floryda i sąsiednie stany: Georgia i Karolina Południowa, były objęte ostrzeżeniami przed huraganem. We wszystkich trzech stanach ogłoszono stan wyjątkowy.

Natalia Borzuta/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie