Polscy siatkarze wrócili do kraju. Mistrzów Europy powitały tłumy fanów

Polska
Polscy siatkarze wrócili do kraju. Mistrzów Europy powitały tłumy fanów
PAP/Leszek Szymański
Mistrzowie Europy w siatkówce wylądowali na lotnisku w Warszawie

Ze pucharem wysiedli z samolotu, który w niedzielę po 17:00 wylądował na stołecznym Lotnisku Chopina. Polscy reprezentanci w siatkówce wrócili z Włoch do Polski z tytułami mistrzów świata. Dzień wcześniej biało-czerwoni w finale turnieju rozgromili gospodarzy 3:0. Oklaskami powitała ich obsługa portu, w lotniskowym autobusie zabrzmiało "We Are the Champions", zebrał się również tłum fanów.

Reprezentacja siatkarzy wywalczyła w sobotę w finale Mistrzostw Europy złoto i tak, jak 14 lat temu, zdobyła tytuł najlepszych na Starym Kontynencie. Biało-czerwoni pokonali 3:0 gospodarzy turnieju Włochów, rewanżując się za zeszłoroczną porażkę z nimi w siatkarskim mundialu.

 

Indywidualnym sukcesem może pochwalić się polski zawodnik Wilfredo Leon, grający na przyjęciu. Został ogłoszony najlepszym graczem (MVP) całego turnieju.

Tłumy kibiców na lotnisku. Wodny salut dla siatkarzy

Reprezentacja wróciła do kraju w niedzielę. Samolot LOT-u z polskimi siatkarzami wyruszył z niewielkim opóźnieniem z lotniska Fiumicino w pobliżu Rzymu po godz. 15. Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądowali około godz. 17:15.

 

ZOBACZ: Finał ME w siatkówce: Polacy mistrzami Europy! Włosi pokonani 3:0

 

Na serwisie Flightradar24 trasa lotu polskiej reprezentacji, nazwanego "GOLD", była śledzona przez największą liczbę korzystających z portalu.

 

Lot polskiej reprezentacji można było śledzić na mapie lotniczejFlightradar24
Przelot maszyny z siatkarzami na pokładzie zdominował wszystkie inne trasy na FlightRadar 24

 

W hali stołecznego portu lotniczego zebrały się tłumy fanów polskiej kadry. Obsługa lotniska powitała samolot z siatkarzami wodnym salutem. 

 

Wodny salut dla reprezentacji siatkarzy na lotnisku ChopinaPolsat News
Wodny salut dla reprezentacji siatkarzy na Lotnisku Chopina

Gromkie brawa i podziękowania. Emocjonalne powitanie na lotnisku

Do wysiadających z samolotu siatkarzy podbiegła strażniczka graniczna, która wykorzystała moment, aby zdobyć od nich autograf. Sportowcy podpisali się na jej piłce, zapozowali też do zdjęć ze złotym pucharem przed maszyną, razem z pracownikami PLL LOT. 

 

Jako pierwszy w szpalerze szedł Bartosz Kurek, kapitan reprezentacji, dzierżąc złoty puchar ME. Wcześniej siatkarzom wręczono markery, żeby mogli podpisywać się na gadżetach i plakatach przyniesionych przez fanów.

 

ZOBACZ: Mistrzowie Europy w siatkówce. Kibice powitali reprezentację na lotnisku

 

 

Chwilę później składali kolejne podpisy, bo czekał na nich skandujący tłum. Siatkarze wyszli do kibiców, przywitani głośnymi oklaskami i jeszcze głośniejszym okrzykiem "Dziękujemy!".

 

Zawodnik Tomasz Fornal, rozdając kolejne autografy, podziękował obecnym za piękne przywitanie i niesamowitą atmosferę na lotnisku. Po wyjściu z lotniska siatkarze wezmą udział w konferencji prasowej zorganizowanej w pobliskim hotelu.

Aleksandra Kozyra/ Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie