Białki Górne. Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu. Nie żyją dwie osoby

Polska
Białki Górne. Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu. Nie żyją dwie osoby
OSP KSRG Ułęż

Dwóch mężczyzn w wieku 34 lat zginęło, a cztery osoby zostały ranne w wyniku wypadku w miejscowości Białki Górne (woj. lubelskie). Według wstępnych ustaleń, jeden z kierowców nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę po godz. 22 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 48 z drogą powiatową w miejscowości Białki Górne.

Dwie ofiary śmiertelne

Zderzyły się tam dwa samochody osobowe - volkswagen golf z oplem astrą. W wyniku wypadku zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne.

 

ZOBACZ: Dydnia: Motocyklista uderzył w ogrodzenie domu. Zginął na miejscu

 

- Sześć osób było uwięzionych w pojazdach i wymagało wykonania dostępu przez strażaków. Dwóch mężczyzn w wieku 34 lat poniosło śmierć na miejscu. Dwie osoby w ciężkim stanie, jak i dwie kolejne z lżejszymi obrażeniami przetransportowano do szpitala - powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie Krzysztof Tomasiak.

 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu przez kierującego oplem.

 

 

W akcji ratunkowej uczestniczyło sześć zastępów straży pożarnej. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez kilka godzin.

 

Dokładne okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

Dawid Kryska / Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie