Paweł Jabłoński w "Gościu Wydarzeń": Oceniam R. Bąkiewicza bardzo wysoko za Marsz Niepodległości

Polska
Paweł Jabłoński w "Gościu Wydarzeń": Oceniam R. Bąkiewicza bardzo wysoko za Marsz Niepodległości
Polsat News
Paweł Jabłoński

- Mogę ocenić Roberta Bąkiewicza bardzo wysoko za to, co robił przy Marszu Niepodległości. To wielkie wydarzenie patriotyczne, zbiór ludzi, którzy chcą wyrazić swoją miłość do Polski - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ.

Prowadzący Marcin Fijołek pytał swojego gościa o informacje na temat Piotra Wawrzyka. Został on odwołany z funkcji sekretarza stanu w MSZ. Jako powód podano "brak satysfakcjonującej współpracy".

 

- Było kilka kwestii, które o tym zadecydowały - skomentował w "Gościu Wydarzeń" Paweł Jabłoński.

 

Według "Gazety Wyborczej" powodem dymisji miało być rozporządzenie o ułatwieniach dla pracowników zagranicznych, m.in. z Iranu, Pakistanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy mieli przyjechać do Polski. Prawo i Sprawiedliwość ostatecznie zdecydowało się na wycofanie z tego projektu. 

 

ZOBACZ: Piotr Wawrzyk odwołany z funkcji sekretarza stanu w MSZ

 

- Bezpieczeństwo polskich granic i to, czy damy sobie narzucić unijne pomysły przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów to temat tej kampanii wyborczej - powiedział Paweł Jabłoński.

 

- Wpuśćcie wszystkich, a potem sprawdzimy, kim oni są - to jest propozycja Platformy - dodał.

Paweł Jabłoński: Mam zamiar startować w wyborach

Dopytywany o to, czy startuje w najbliższych wyborach parlamentarnych, Jabłoński podkreślił: - Mam taki zamiar, zgłosiłem taką gotowość, ale póki listy nie zostaną zarejestrowane, niczego nie można być pewnym.

 

- Myślę, że w najbliższych dniach, a może nawet godzinach, pewne informacje na temat list zostaną przekazane - dodał.

 

WIDEO: Paweł Jabłoński w "Gościu Wydarzeń"

 

 

Pytany o Roberta Bąkiewicza, który wystartuje z listy PiS, powiedział: - Mogę ocenić Roberta Bąkiewicza bardzo wysoko za to, co robił przy Marszu Niepodległości. To wielkie wydarzenie patriotyczne, zbiór ludzi, którzy chcą wyrazić miłość do Polski. Wielka szkoda, że to wydarzenie jest atakowane przez naszych oponentów.

Media: Polski śmigłowiec wojskowy naruszył białoruską granicę

Jak podał w piątek Reuters, powołując się na białoruskie służby, polski śmigłowiec wojskowy naruszył białoruską granicę.

 

- Będziemy analizowali sytuację, ale z bardzo dużą ostrożnością trzeba podchodzić do tego rodzaju oświadczeń ze strony służb białoruskich. To, co mówią zwykle nie jest oparte na prawdzie, a mają one do osiągnięcia cel polityczny. To służby będące bezpośrednim przedłużeniem reżimu Łukaszenki - skomentował w "Gościu Wydarzeń" Paweł Jabłoński. Dodał, że to może być prowokacja.

 

ZOBACZ: Białoruś. Polski śmigłowiec wojskowy naruszył białoruską granicę

 

Jak stwierdził, do czasu wyborów parlamentarnych można spodziewać się "jeszcze bardzo wielu prowokacji ze strony Białorusi".

 

- W białoruskich mediach można regularnie przeczytać artykuły, że Polska ma dokonać ataku na Białoruś, tego typu bredni jest tam bardzo dużo - powiedział Jabłoński.

 

Dopytywany o to, czy białoruski dyplomata zostanie wezwany do polskiego MSZ, polityk stwierdził: - Z pewnością będzie adekwatna reakcja, ale w tym momencie jest za wcześnie, by mówić o tym, jaka ona dokładnie będzie.

 

W drugiej części programu gościem był Władysław Teofil Bartoszewski z PSL.

 

Poprzednie odcinki "Gościa Wydarzeń"do obejrzenia TUTAJ

an/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie