Katastrofa samolotu w Rosji. Na liście pasażerów miał być Jewgienij Prigożyn

Świat
Katastrofa samolotu w Rosji. Na liście pasażerów miał być Jewgienij Prigożyn
HANDOUT/AFP/East News
Katastrofa samolotu Jewgienija Prigożyna

Samolot Embraer ERG 135 rozbił się w obwodzie twerskim w Rosji. Według rosyjskich mediów na pokładzie znajdował się szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn.

Według wstępnych informacji do zdarzenia doszło około godziny 18:30 czasu lokalnego. Samolot miał podchodzić do lądowania.

 

Z informacji opublikowanych przez rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych na pokładzie było dziesięć osób, wszystkie zginęły.

 

"Według Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji, w obwodzie twerskim, w pobliżu wsi Kuzhenkino, rozbił się prywatny samolot Embraer Legancy lecący z Moskwy do Petersburga. Na pokładzie było dziesięć osób, w tym trzech członków załogi" - napisano.

 

Według Federalnej Agencji Transportu Lotniczego wśród pasażerów znajdował się szef Grupy Wagnera.

 

ZOBACZ: Kim jest Jewgienij Prigożyn?

 

"Wszczęto śledztwo w sprawie katastrofy samolotu Embraer, do której doszło dziś wieczorem w obwodzie twerskim. Według listy pasażerów znajduje się wśród nich imię i nazwisko Jewgienija Prigożyna" - podano w komunikacie.

 

WIDEO: Komentarz na gorąco generała Jarosława Kraszewskiego

ZOBACZ: Gen. Jarosław Kraszewski: Od początku puczu Prigożyna uważałem, że ten człowiek jest żywym trupem

Biznesowy odrzutowiec zestrzelony?

Jak informuje telegramowy kanał GREY ZONE zajmujący się analizą wydarzeń wojny w Ukrainie okoliczni mieszkańcy słyszeli charakterystyczne wybuchy powstałe w wyniku pracy obrony powietrznej.

 

"Przed katastrofą lokalni mieszkańcy słyszeli dwa charakterystyczne wybuchy obrony powietrznej, co potwierdzają smugi kondensacyjne na niebie na jednym z filmów, a także słowa bezpośrednich naocznych świadków" - napisano.

 

Jednocześnie nad Moskwą krążyć ma drugi prywatny samolot należący do Jewgienija Prigożyna.

 

 

 

Prigożyn w Afryce?

Szef rosyjskiej firmy najemniczej znanej jako Grupa Wagnera, Jewgienij Prigożyn w wtorek opublikował pierwsze wideo od czasu nieudanej próby puczu w Rosji. Dowódca twierdził, że przebywa w Afryce, gdzie jego ludzie przeprowadzają misje, by “uczynić Afrykę jeszcze bardziej wolną”. 

 

- Pracujemy w temperaturze 50 stopni. Wszystko jest tak jak lubimy. Wagner przeprowadza misje rekonesansowe. Czynimy Rosję silniejszą na wszystkich kontynentach, a Afrykę jeszcze bardziej wolną. Sprawiedliwość i radość dla narodów afrykańskich. Jesteśmy koszmarem dla ISIS, Al-Kaidy oraz innych gangów. Zatrudniamy prawdziwych bohaterów i dalej wypełniamy zlecone zadania, które przed nami postawiono, i które obiecaliśmy wypełnić - mówił na nagraniu Prigożyn.  

mjo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie