Stary Gostyń: Trzy kobiety trafiły do szpitala. W domu wybuchł odkurzacz

Polska
Stary Gostyń: Trzy kobiety trafiły do szpitala. W domu wybuchł odkurzacz
Polsat News
Wybuch w Starym Gostyniu, trzy kobiety w szpitalu

Trzy kobiety trafiły do szpitala - prawdopodobnie po tym, jak jedna z nich włączyła w domu w Starym Gostyniu odkurzacz. Wcześniej w pomieszczeniu rozpylono środek owadobójczy i to on miał przyczynić się do wybuchu sprzętu i pożaru.

Do zdarzenia doszło w Starym Gostyniu (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że w pomieszczeniu zamkniętym rozpylono środek owadobójczy. Łatwopalny materiał doprowadził do wybuchu odkurzacza.

W domu było także dziecko

W pożarze ucierpiały trzy kobiety. Z domu wyszły o własnych siłach, jednak z powodu obrażeń trafiły do szpitala. Poszkodowane doznały poparzeń kończyn.

 

W pomieszczeniu podczas wybuchu znajdowało się także roczne dziecko, któremu nic się nie stało. 

 

- W dniu wczorajszym około godziny 13.20 dostaliśmy wezwanie o wybuchu w budynku jednorodzinnym, po dojeździe zastępów straży pożarnej potwierdziliśmy te informacje. Na zewnątrz zastano trzy kobiety, które same wyszły z budynku, natomiast z budynku wydobywał się dym - przekazał st. kpt. Marcin Nyczka z Komendy Powiatowej w Gostyniu w rozmowie z Polsat News. 

 

ZOBACZ: Warszawa: Pożar autobusu na Ursynowie. Pasażerowie ewakuowani


- Prawdopodobnie do wypadku doszło po włączeniu odkurzacza w pomieszczeniu wypełnionym gazem ze środka owadobójczego w spreju - dodał. 

 

WIDEO: Wybuch i pożar w Starym Gostyniu 

 

 

Po przyjdzie na miejsce służby przystąpiły do akcji gaszenia pożaru, którą wcześniej rozpoczęli już sąsiedzi i krewni poszkodowanych.

 

- Prąd wystrzelił mi w domu, korki poszły i po prostu włączyłem. Gdy wystrzeliły jeszcze raz, to wybiegłem na dół i usłyszałem hałas - powiedział jeden z sąsiadów. 

 

ZOBACZ: W Zgierzu wykoleił się pociąg. Pasażerów ewakuowała straż pożarna


Funkcjonariusze alarmują, by pamiętać, że po użyciu owadobójczych i innych łatwopalnych substancji koniecznie przewietrzyć pomieszczenie, zanim użyje się jakiś elektrycznych sprzętów. 

kar/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie