Włochy: Darmowa taksówka dla nadużywających alkoholu

Świat
Włochy: Darmowa taksówka dla nadużywających alkoholu
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Takie rozwiązanie ma zapewnić większe bezpieczeństwo na drogach

Weekend wieczór i przekroczona dozwolona dawka alkoholu? Dla mieszkańców miasta Jesolo w prowincji Veneto taksówka gratis. Płaci za nią... państwo.

Nowa bezpłatna usługa taksówek podstawionych pod dyskoteką w weekendowe wieczory właśnie ruszyła w Jesolo. Projekt ma na celu zminimalizować liczne wypadki samochodowe przez pijanych kierowców oraz śpiących na ulicy bywalców dyskotek.

 

Minister Infrastruktury i Transportu Matteo Salvini zapewnia "taxi-ubriaco" ("pijane taxi" - red.) w każdą noc z soboty na niedzielę. Samochody podstawione są pod sześcioma, wyznaczonymi przez ministra, klubami. Nowa inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem.

Voucher dla badanych alkomatem

Żeby móc skorzystać z darmowej usługi przejazdowej trzeba spełnić najważniejsze wymaganie - dobrowolnie poddanie się badaniom alkomatem. Jeśli dozwolona dawka alkoholu została przekroczona, uczestnik dyskoteki dostaje voucher na darmowy przejazd taksówką dofinansowaną przez ministerstwo. Na ten cel przeznaczono 60 tysięcy euro.

"Nie jest tak, jak powinno być" 

Taksówka ma trzy punkty kończące trasę - plac w Mazzini, Breschia i Mediolan. Z tego miejsca użytkownicy nowego projektu muszą dotrzeć do domu sami. Prezydent Avsil, Patrizia Pizi zapewnia o interwencji w tej sprawie u Matteo Salvaniego.

 

- Pijanemu również kilka kilometrów robi różnicę - podała.

MayaLancewicz/ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie