Pakistan: Katastrofa kolejowa. Zginęło co najmniej kilkanaście osób

Świat
Pakistan: Katastrofa kolejowa. Zginęło co najmniej kilkanaście osób
Twitter/upuknews
Katastrofa kolejowa w Pakistanie. Nie żyje 15 osób

W Pakistanie wykoleił się pociąg pasażerski. Rannych jest blisko 50 pasażerów, 15 straciło życie - przekazała agencja Reutera w niedzielę. Jak podają lokalne media, ten sam pociąg uniknął na początku roku innego potencjalnie groźnego wypadku.

Około 10 wagonów pociągu pasażerskiego wykoleiło się w pobliżu miasta w południowej prowincji Sindh. To około 275 km od największego miast a w kraju Karaczi. 

Pakistan. Wykoleił się pociąg. Rannych 50 osób

W katastrofie komunikacyjnej zginęło 15 osób. Rannych jest blisko 50 pasażerów. Jak podaje "The Hindustan Times", poszkodowani pasażerowie zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala. Przyczyna wykolejenia nie została jeszcze odkryta.

 

 

Trwa akcja ratunkowa. W sąsiednich szpitalach ogłoszono stan wyjątkowy. Przedstawiciel władz poinformował, że pociąg z pomocą humanitarną wyruszył już na miejsce wypadku i wkrótce przybędzie na miejsce.

 

„Z powodu wypadku ruch na innym torze jest wstrzymany” – powiedział Geo News nadinspektor dywizji kolei Sukkur Mahmoodur Rahman, cytowany przez "The Hindustan Times".

 

 

"Wypadki na rozpadającym się systemie kolejowym Pakistanu są powszechne, a kolejne rządy od lat starają się pozyskać fundusze na na modernizację sieci kolejowej" - zauważa Reuters.

 

Według doniesień ten sam pociąg uniknął potencjalnego poważnego wypadku na początku tego roku.

 

nb/wka / polsatnews.pl / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie