Dmitrij Miedwiediew chce zmiany taktyki Rosji. "Efekt będzie bardzo znaczący"

Świat
Dmitrij Miedwiediew chce zmiany taktyki Rosji. "Efekt będzie bardzo znaczący"
kremlin.ru
Dmitrij Miedwiediew

"Rosyjskie wojsko powinno koncentrować się teraz na niestandardowych celach ataków" - uważa wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji Dmitrij Miedwiediew. "Są miejsca, w których się nas nie spodziewają. I efekt będzie bardzo znaczący" - napisał.

W ocenie Dmitrija Miedwiediewa, Ukraińcy nie odnoszą "sukcesów w trakcie kontrofensywy", a muszą "mieć cały czas przekazywać informacje o zwycięstwach", co się przekłada na zmianę sposobu działania wojska ukraińskiego.

Miedwiediew: Rosyjskie wojsko powinno koncentrować się teraz na niestandardowych celach

"Dlatego ataki w obiekty cywilne dla nazistów i zwerbowanych przez nich ludności są dopuszczalne" - napisał.

 

"Wielu ukrimbecyli szczerze się z nich cieszy. Tym bardziej, że poziom napięcia w ukraińskim społeczeństwie rośnie. Część ludności, choć przestraszona, nie nauczyła się jeszcze myśleć. A ich właściciele na Zachodzie odczuwają już zniecierpliwienie: gdzie jest wasze pie****** zwycięstwo?" - pisze Miedwiediew

 

Zdaniem byłego premiera i prezydenta, rosyjskie wojsko powinno koncentrować się teraz na "niestandardowych celach ataków".

 

"Nie chodzi tylko o magazyny, węzły energetyczne i bazy naftowe. Są inne miejsca, w których się nas nie spodziewają. I efekt będzie bardzo znaczący" - zaznaczył.

 

 

Wpis Miedwiediewa w serwisie Telegram pojawił się po tym, gdy w poniedziałek w rosyjskich mediach pojawiły sięinformacje o "ataku dronów" na Moskwę. Do ataku miało dojść nad ranem w pobliżu Ministerstwa Obrony. Reżimowe media o atak obwiniły wojsko ukraińskie.

anw/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie