Wypadek w Krakowie. Są wyniki badań krwi i moczu kierowcy

Polska
Wypadek w Krakowie. Są wyniki badań krwi i moczu kierowcy
PSP w Krakowie

Z nieoficjalnych informacji mediów wynika, że kierowca samochodu, który rozbił się w nocy z piątku na sobotę w Krakowie, prowadził pod wpływem alkoholu. Podano również wyniki badań krwi i moczu pasażerów.

Do wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę w Krakowie. Na nadbrzeże przy moście Dębnickim spadł samochód marki renault. Zginęły cztery osoby.

 

ZOBACZ: Kraków. Wypadek przy moście Dębnickim. Śledczy ustalili, kto kierował

 

- Po godzinie trzeciej nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że 24-letni kierowca stracił panowanie nad autem marki Renault Megan i wypadł z mostu Dębnickiego - relacjonował w rozmowie z polsatnews.pl mł. kpt. Hubert Ciepły, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej. - Pojazd dachował na bulwar Czerwiński - dodał.

 

 

W wypadku zginęli czterej młodzi mężczyźni: 20-letni Marcin H., 24-letni Michał G., 23-letni Aleksander T. i 24-letni Patryk P.

 

Z ustaleń policji wynika, że to właśnie ostatni z nich miał prowadzić auto feralnej nocy. Ciała ofiar wypadku zostały zabezpieczone do badań. - Czekamy na sekcję zwłok, która pozwoli ustalić ewentualną obecność środków odurzających, narkotyków, alkoholu - przekazał polsatnews.pl Leszek Brzegowy z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Wyniki badań krwi i moczu ofiar wypadku 

"Fakt" poinformował w czwartek, że dotarł do protokołu z badań na obecność alkoholu we krwi i moczu ofiar wypadku. "Z laboratoryjnych analiz wynika, że trzech z czterech mężczyzn znajdujących się w aucie na pewno było pijanych" - czytamy.

 

ZOBACZ: Legnica. Pijany Ukrainiec potrącił 21-latkę. Kobieta zmarła

 

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że kierowca auta, Patryk P. miał 2,3 promila alkoholu we krwi i 2,6 promila w moczu. Jeden z pasażerów, Michał G. miał 1,3 promila alkoholu we krwi i 1,6 promila w moczu. Drugi z pasażerów, Aleksander T. miał 1,4 promila alkoholu we krwi i 1,2 promila w moczu. Czwarty z mężczyzn nie jest wymieniony w protokole.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie