Berlin: Obława na południu miasta. Służby szukają dzikiego zwierzęcia

Świat
Berlin: Obława na południu miasta. Służby szukają dzikiego zwierzęcia
Pixabay/ Twitter/ @lqzze1
Policjanci szukają dzikiego zwierzęcia

Na berlińskich ulicach policjanci oraz myśliwi polują na drapieżnika. To prawdopodobnie lwica. Jeden ze świadków nagrał po zmroku zwierzę grasujące po okolicy.

Prawdopodobnie dzikie zwierzę grasuje w południowych dzielnicach i przedmieściach Berlina - podaje na swojej stronie "Bild".

 

- Świadkowie widzieli drapieżnika porywającego dzika około północy. Otrzymaliśmy również nagranie wideo. Wynika z niego, że może to być lwica. Obecnie nie ma powodu, abyśmy wątpili w jego autentyczność - powiedział dziennikowi rzecznik policji Daniel Keip.

 

Mieszkańcy podberlińskich Kleinmachnow, Teltow i Stahnsdorf zostali ostrzeżeni przed zagrożeniem. Zaapelowano także o zabranie zwierząt domowych do środka.

Berlin. Szukają dzikiego zwierzęcia

W rejonie Stahnsdorf i Kleinmachnow poszukiwania prowadzą myśliwi. Na miejscu są również służby weterynaryjne. Według policji zwierzę ma zostać schwytane "w sposób odpowiedni dla ochrony zwierząt" - pisze "Bild".

 

Nad obszarem krążyły dwa policyjne helikoptery z kamerami termowizyjnymi. Jak dotąd poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem.

 

ZOBACZ: Najstarszy lew Afryki nie żyje. Został zabity, gdy szukał pożywienia

 

Jak podkreśla "Bild", nie wiadomo, skąd pochodzi zwierzę. Początkowo mówiono, że mogło uciec z cyrku. Rzecznik policji powiedział, że sprawdzono ogrody zoologiczne, parki zwierząt, cyrki i ośrodki opieki nad zwierzętami.

 

 

Policja apeluje, by po żadnym pozorem nie narażać się na niebezpieczeństwo.

an/ac / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie