Jakie psy do mieszkania? Małe rasy, pięć propozycji

Porady
Jakie psy do mieszkania? Małe rasy, pięć propozycji
Pixabay
Małe rasy psów do mieszkania

Mieszkańcy bloków i niewielkich mieszkań nie muszą rezygnować z kupna lub adopcji psa. Nie każdy pupil potrzebuje dużego ogrodu tuż koło domu, aby czuć się szczęśliwym. Jest wiele ras, którym w zupełności wystarczą regularne spacery, a dzięki odpowiedniej opiece będą szczęśliwe nawet w kawalerce w bloku. Poznaj najfajniejsze małe psy – rasy do mieszkania.

Małe psy – rasy do mieszkania

Największym ograniczeniem mieszkań jest ich metraż. Sam czworonóg może nie zajmować wiele miejsca, ale jego posłanie, miski, worki z karmą, zabawki, a w niektórych przypadkach również klatka kennelowa zajmują sporą przestrzeń. Dlatego szukając idealnego czworonożnego przyjaciela do bloku, warto zdecydować się na małe psy.  Jakie są najpopularniejsze rasy?

  • Chihuahua – przedstawiciel najmniejszej rasy na świecie z pewnością nie będzie narzekał na zbyt małą ilość miejsca nawet w kawalerce. Pomimo niewielkich rozmiarów, chihuahua to bardzo inteligentne zwierzę, które chętnie uczy się komend i bawi z człowiekiem. Jego posłanie może pozostać nieużywane, ponieważ prawdopodobnie będzie preferował spanie tuż koło opiekuna.
Pies rasy chihuahuaPixabay
Pies rasy chihuahua
  • Szpic miniaturowy pomeranian – widok niedźwiadka w miniaturowej wersji z pewnością rozczuli wielu przechodniów podczas spacerów. Szpic miniaturowy do szczęścia potrzebuje dużej bliskości z człowiekiem i wspólnej zabawy, ale nie pogardzi również nauką nowych sztuczek, które bardzo szybko złapie.
Szpic miniaturowy, inaczej pomeranianPixabay
Pies rasy szpic miniaturowy, inaczej pomeranian
  • Mops – to zdecydowanie domator. Bardzo długie spacery go męczą i niekoniecznie jest fanem godzinnych zabaw z innymi psami. Krótsze aktywności i długi odpoczynek w domowym zaciszu to idealny przepis na uszczęśliwienie mopsika. Nie potrzebuje również dużo miejsca, ponieważ bardziej od rozległych przestrzeni, ceni sobie bliski kontakt z opiekunem.
Pies rasy mopsPixabay
Pies rasy mops
  • Cavalier king charles spaniel – angielski spaniel miniaturowy osiąga wagę do 8 kilogramów. Z pewnością odnajdzie się w mieszkaniu, pod warunkiem, że nie będzie zostawał sam na długie godziny. Spaniel ceni sobie bliski kontakt z człowiekiem i wspólne aktywności. Ze względu na przyjazne usposobienie jest często wybierany do dogoterapii.
Pies rasy cavalier king charles spanielPixabay
Pies rasy cavalier king charles spaniel
  • Jack russell terier – to doskonała rasa dla osób poszukujących zarówno małego, jak i aktywnego psa. Brązowe plamki i radośnie uniesiony do góry ogon nadają mu niewinnego wyglądu, jednak w rzeczywistości to wymagający pies. Jack russell terier potrzebuje regularnych treningów i wiele aktywności. Jest bardzo energiczny i bywa uparty. Niewielka przestrzeń w mieszkaniu nie stanowi dla niego problemu, pod warunkiem że będzie miał zapewnioną odpowiednią ilość spacerów i rozrywki.
Pies rasy jack russell terierPixabay
Pies rasy jack russell terier

Niezależnie od wyboru rasy, warto pamiętać, że mały piesek to wciąż zwierzę, które potrzebuje odpowiedniej ilości ruchu, treningów i uwagi opiekuna. Żaden czworonóg nie będzie szczęśliwy w mieszkaniu, jeśli jego podstawowe potrzeby dotyczące aktywności i spacerów nie zostaną spełnione.

Duży pies w bloku – czy to może się udać?

Nie każdy jest fanem pupili w wersji kompaktowej i wiele osób myśli o przyjacielu nieco większych rozmiarów. Z pewnością przyszli opiekunowie ucieszą się na wieść, że czworonóg w wersji XL również może być szczęśliwy w bloku! Głównym zajęciem psa w domu jest odpoczynek. Wszelkie aktywności i zabawy z pupilem powinny rozgrywać się podczas spacerów. Osoby, które marzą o psach w większych rozmiarach, jak na przykład border collie powinny zadbać o spełnienie tego warunku.

 

Od rozmiaru psa ważniejsze są jego charakter i indywidualne potrzeby. Duży pies w bloku regularnie spędzający czas na spacerach i treningach będzie szczęśliwszy niż chihuahua, któremu nikt aktywności nie zapewnił.

 

 

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie