Jarosławiec: Kradzież w Muzeum Bursztynu. Mężczyzna zabrał cenny eksponat

Polska
Jarosławiec: Kradzież w Muzeum Bursztynu. Mężczyzna zabrał cenny eksponat
Polsat News
Mężczyzna ukradł inkluzje z pasikonikiem z Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Skradziono cenny eksponat z Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Złodziej przywłaszczył sobie inkluzję z pasikonikiem wartą aż 40 tysięcy złotych. Policja zatrzymała pierwszego podejrzanego w sprawie. Materiał "Wydarzeń".

Z ekspozycji z Muzeum Bursztynu w Jarosławcu złodziej ukradł pasikonika zatopionego w bursztynie. Cenny eksponat wart jest aż 40 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło podczas rodzinnej wycieczki.  


- To był zwykły facet, który przyszedł z rodziną, dwójka dzieci i żona, czy kobieta - przekazał właściciel Muzeum Bursztynu w Jarosławcu Max Kwiatkowski.  - Kto by podejrzewał głowę rodziny o takie rzeczy – dodała Wiktoria Kowalewska, jedna z pracowniczek muzeum.

 

ZOBACZ: Warszawa. Ukradł żółwia ze sklepu zoologicznego. Wrócił z gadem w kieszeni po karmę

 
Mężczyzna nie był zbyt dyskretny w swoich czynach. Wszystko uchwyciły kamery monitoringu. Brak eksponatu odkryły dzieci podczas wycieczki, które bardzo chciały zobaczyć wyjątkowy okaz.  


- Dzieci stwierdziły, że nie ma pasikonika. Mówię: "musi tam być". Podeszłam i faktycznie zauważyłam, że nie ma – stwierdziła Kowalewska.

Ukradł cenną inkluzję. Zrobił to na oczach dzieci

Eksponat był doskonale zachowany, duży i unikalny ze względu na posiadanie w sobie rzadko spotykanego pasikonika.  

 

ZOBACZ: Pisaki. 40-latek ukradł ramki z pszczołami i miodem. Grozi mu do pięciu lat więzienia


- Nie wiem, jak ten ktoś mógł to zrobić, przyjść z dziećmi, rodziną, przy okazji dzieciom pokazywać, że takie coś można z muzeum zabrać - stwierdziła jedna ze zwiedzających muzeum.

 

WIDEO: Ukradł eksponat z Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Właściciel muzeum zamieścił w sieci wizerunek mężczyzny. Policja sprawdziła monitoring oraz dane z karty płatniczej, którą mężczyzna płacił za bilety. Funkcjonariusze zatrzymali w środę podejrzanego, który mógł mieć związek z kradzieżą.

 
- Trwają z nim czynności, mogę tylko powiedzieć, że został zatrzymany w jednej z miejscowości nadmorskich – powiedziała st. asp. Kinga Warczak KPP w Sławnie.

 

Mężczyźnie odpowiedzialnemu za kradzież eksponatu grozi do 10 lat więzienia. 

kar / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie