Wypadek na Rajdzie Małopolski. Auto koziołkowało w powietrzu

Moto
Wypadek na Rajdzie Małopolski. Auto koziołkowało w powietrzu
Facebook/Rajd Małopolski

Groźny wypadek podczas Rajdu Małopolski. Na jednym z odcinków specjalnych z trasy wypadł samochód prowadzony przez dotychczasowego lidera wyścigu. Auto przekoziołkowało w powietrzu i dachowało. Organizatorzy imprezy opublikowali w mediach społecznościowych nagranie ze zdarzenia.

W weekend w rejonie Makowa Podhalańskiego odbywa się Rajd Małopolski, który jest czwartą rundą rajdowych samochodowych mistrzostw Polski.

 

W sobotę kierowcy rywalizowali na trasie odcinka specjalnego w okolicach Stryszowa. Podczas jednego z przejazdów doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Samochód koziołkował w powietrzu

Hyundai kierowany przez dotychczasowego lidera wyścigu Jarosława Szeję wypadł z trasy i koziołkował w powietrzu.

 

Organizatorzy rajdu opublikowali w mediach społecznościowych nagranie ze zdarzenia.

 

 

"Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe, załoga (bracia Jarosław i Marcin Szeja -red.) jest już pod opieką ratowników" - poinformowali organizatorzy.

 

"Odcinek został przerwany, reszta załóg RSMP jedzie trasą alternatywną na serwis" - dodano.

Załoga trafiła do szpitala

Komunikat ws. zdarzenia wydał zespół w którym jeżdżą bracia Szeja.

 

"Bracia o własnych siłach opuścili samochód, a następnie zgodnie z procedurami zostali zabrani na badania do szpitala. To trudny moment dla naszego zespołu" - poinformowano. 

 

 

Następnie głos zabrał Jarosław Szeja, który przekazał nowe informacje ws. wypadku.

 

- Bardzo ciężko jest mi w tym momencie cokolwiek powiedzieć. Wydaje mi się, że weszliśmy w ten zakręt z odpowiednią prędkością. Być może to była jakaś mała chwila dekoncentracji. Trudno mi powiedzieć. W tym momencie jestem w szpitalu pod opieką lekarzy, a Marcin został wypuszczony po badaniach - przekazał rajdowiec.

 

- To dla nas naprawdę trudny moment, ale wierzę w to, że uda nam się to przezwyciężyć. Trzymajcie kciuki, abym mógł opuścić szpitalne mury i wrócić do formy jak najszybciej - dodał.

 

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie