Generał Waldemar Skrzypczak: Nie ma zagrożenia ze strony wagnerowców. Ta grupa już nie istnieje

Polska
Generał Waldemar Skrzypczak: Nie ma zagrożenia ze strony wagnerowców. Ta grupa już nie istnieje
Polsat News
Generał Skrzypczak stwierdził, że Grupa Wagnera nie stanowi zagrożenia

- Grupa Wagnera nie dotrze do granicy z Polską - powiedział w Polsat News generał Waldemar Skrzypczak. Dodał, że tej formacji już nie ma. - Są plotki, że większość najemników wyprowadziła się do Afryki - przekazał ekspert dr Tomasz Pawłuszko. Zauważył, że nie wiadomo, co naprawdę ustalił Prigożyn z Łukaszenką.

Gośćmi Grzegorza Jankowskiego w programie "Punkt Widzenia" był generał Waldemar Skrzypczak oraz doktor Tomasz Pawłuszko z Instytutu Sobieskiego. Eksperci dyskutowali o sytuacji za wschodnią granicą, a także o Grupie Wagnera i jej szefie, Jewgieniju Prigożynie, który po próbie puczu w Rosji ma obecnie ma przebywać na Białorusi.

 

- Nie należy się bać wagnerowców - powiedział generał Skrzypczak. - Ta grupa nie dotrze w najbliższym czasie do granicy z Polską, bo już jej nie ma - dodał.

"Byli żołnierze z Grupy Wagnera zapewne zostaną na Białorusi"

- Siergiej Szojgu konsekwentnie ja likwiduje, aresztował już dowódców Grupy Wagnera - wyjaśnił generał. Przekazał, że najemnicy Prigożyna składali się z opłacanych żołnierzy i rekrutowanych więźniów. - Ci drudzy nie podporządkują się normalnej armii, ani nie będą słuchać dowódców - zaznaczył gen. Skrzypczak.

 

Zapytany o zdjęcia satelitarne obozu w pobliżu Mińska, generał stwierdził, że "może na Białorusi coś się buduje" - stwierdził. - Trzeba jednak podkreślić, że tej nazwy już nie będzie. To już nie są żołnierze z tej grupy - przekazał.

 

WIDEO: Fragment programu "Punkt Widzenia"

 

- Byli żołnierze z Grupy Wagnera, głównie przestępcy, zapewne zostaną na Białorusi. Może uda się ich zorganizować w jakąś formację. Będą oni jednak zagrożeniem przede wszystkim dla Alaksandra Łukszenki - podsumował gen. Skrzypczak.

"Chodzą plotki, że większość wagnerowców wyprowadziła się do Afryki"

- Nie wiadomo gdzie najemnicy z Grupy Wagnera w ogóle są - zauważył ekspert z Instytutu Sobieskiego, dr Tomasz Pawłuszko.

 

Jak zaznaczył, obóz w pobliżu Mińska jest prawie pusty. - Może część z najemników utworzy gwardię na Białorusi - dodał.

 

ZOBACZ: Jewgienij Prigożyn na Białorusi. Aleś Zarembiuk: Alaksandr Łukaszenka potrzebuje wagnerowców

 

- Jednak chodzą plotki, że większość wagnerowców wyprowadziła się do Afryki - przekazał ekspert. Zaznaczył, że niektóry z najemników podpisali kontrakty z Ministerstwem Obrony Rosji.

 

- Nie wiemy tak naprawdę, co ustalił Prigożyn z Łukaszenką - podsumował ekspert.

mbl/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie