Włodawa. Zenek Martyniuk obrzucony jajkami. Incydent na koncercie Akcentu

Kultura
Włodawa. Zenek Martyniuk obrzucony jajkami. Incydent na koncercie Akcentu
Wikimedia Commons
Zenon Martyniuk to jeden z najpopularniejszych artystów disco polo

Świętowanie Dni Włodawy zakłóciło nieprzyjemne zdarzenie podczas występu discopolowej grupy Akcent. Mężczyzna, który stał przed sceną, obrzucił jajkami wokalistę Zenona Martyniuka. - Jeszcze nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim czymś, a zagrałem chyba kilkanaście tysięcy koncertów - skomentował piosenkarz. Przyznał też, że wolałby przerwać występ, ale nie pozwala na to umowa z organizatorami.

Zespół Akcent, którego liderem jest Zenon Martyniuk, występował w sobotę podczas Dni Włodawy (woj. lubelskie). Wydarzenie zorganizowano nad Jeziorem Białym, a jego organizatorzy zapowiadali, że bawić się będzie można zwłaszcza przy muzyce disco polo.

 

ZOBACZ: USA. Madonna trafiła do szpitala w Nowym Jorku. Była nieprzytomna

 

Koncert grupy wykonującej piosenki takie jak "Przez twe oczy zielone" czy "Przekorny los" nie powinna być więc zaskoczeniem. Dla jednej z osób zgromadzonych przed sceną obecność Akcentu nie była jednak mile widziana. W pewnym momencie w stronę Martyniuka poleciały jajka.

"Pierwszy raz mi się to zdarzyło". Zenek Martyniuk obrzucony jajkami

Muzyków wyraźnie zasmuciło takie niemiłe zdarzenie. - Koncertów w ciągu 30-paroletniej kariery mieliśmy bardzo dużo, ale pierwszy raz mi się zdarzyło, właśnie tutaj we Włodawie, że ktoś rzucił jajkami do nas na scenę. Jeszcze nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim czymś, a zagrałem chyba kilkanaście tysięcy koncertów - stwierdził Martyniuk, co uwiecznił na nagraniu internauta Grzegorz Oleszczuk.

 

 

Na obrzucenie jajkami frontmana Akcentu publiczność zareagowała konsternacją, śmiechem zażenowania i okrzykami, w tym "Jaki wstyd!". Z filmu można wywnioskować, że większość osób chciała miło spędzić czas przy piosenkach zespołu i nie popierają zachowania nieznajomego mężczyzny.

 

- I co, mamy tego pana, panowie ochroniarze? Chcielibyśmy go poznać na scenie. Jak taki chojrak, zapraszamy na scenę tutaj. Nasz basista chciałby poznać - dodawał Martyniuk, na co inna osoba z zespołu odpowiedziała: - Zawstydził się i zwiał.

Akcent wolał przerwać występ we Włodawie. "To będzie smutny koncert"

Piosenkarz przyznał chwilę później, że "przez jednego pana" zespół stracił humor "i w ogóle wszystko, chęć do grania". - Powiem państwu szczerze. Chętnie bym zakończył i pożegnał się z państwem, ale mam umowę jakoś tam zobowiązującą i niestety, ale to będzie taki bardzo smutny koncert - przekazał ze sceny.

 

ZOBACZ: USA: Występ Louisa Tomlinsona. Na fanów spadł grad wielkości piłek do golfa

 

Nie wiadomo, jaka motywacja kierowała mężczyzną, który rzucił jajkami w stronę Zenka Martyniuka. Akcent, na czele którego stoi, należy do czołówki polskich zespołów grających muzykę taneczną. Jego piosenki pojawiały się jeszcze w latach 90., chociażby w programie Polsatu "Disco Polo Live".

wka/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie