Płonąca tesla na autostradzie w Nowych Marzach. Straty oszacowano na około 400 tysięcy

Polska
Płonąca tesla na autostradzie w Nowych Marzach. Straty oszacowano na około 400 tysięcy
OSP KSRG Wielkie Stwolno/Facebook

Na autostradzie A1 zapalił się samochód elektryczny marki Tesla. Straż pożarna gasiła pożar kilka godzin. Auto doszczętnie spłonęło. Straty oszacowano na około 400 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w czwartek 22 czerwca na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Nowe Marzy (woj. kujawsko-pomorskie, kujawsko-pomorskim, powiat świecki) w kierunku Gdańska. 

Nocna interwencja strażaków. Na autostradzie zapaliła się Tesla

"Wczoraj wieczorem po godz 21 zostaliśmy zadysponowani do pożaru samochodu osobowego marki Tesla na autostradzie A1" - poinformowała w piątek straż pożarna w mediach społecznościowych.

 

Udostępniono także zdjęcia z przebiegu akcji gaśniczej. Widać na nich, że samochód uległ całkowitemu zniszczeniu

 

 

Na miejsce przybyło sześć jednostek straży pożarnej państwowej, wojskowej i ochotniczej. Działania strażaków zakończyły się po godz 1 w nocy. W wypadku nie ucierpiała żadna osoba. 

 

Jak informuje straż pożarna, początkowo jezdnia w kierunku Gdańska była całkowicie zablokowana. Potem ruch odbywał się jednym pasem. 

Przyczyny zapalenia się auta

Oficer Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu Paweł Puchowski przekazał, że zapaliła się zabudowa pojazdu. - Tak się złożyło, że nie doszło do pożaru baterii w pojeździe, ponieważ wówczas nasze działania trwałyby znacznie dłużej - poinformował. 

 

ZOBACZ: Oto najtańszy samochód elektryczny na świecie. „Ma sporą moc i zasięg”

 

Przypomnijmy, że jakiś czas temu doszło do pożaru innego samochodu elektrycznego - marki Mercedes, w którym zapaliła się bateria. Z tego powodu gaszenie pojazdu trwało aż dwadzieścia jeden godzin. 

 

Auto zostało umieszczone w kontenerze napełnionym wodą. Później kontrolowano, czy temperatura baterii nie wzrasta.

aas/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie