USA: 14-latek ukończył uniwersytet. Zatrudnił się u Elona Muska

Świat
USA: 14-latek ukończył uniwersytet. Zatrudnił się u Elona Muska
Santa Clara University
Kairan Quazi ukończył uniwersytet w wieku 14 lat

Założona przez Elona Muska firma SpaceX zatrudniła najmłodszego absolwenta Uniwersytetu Santa Clara w Kalifornii. Kairan Quazi zdobył wyższe wykształcenie w wieku zaledwie 14 lat. W nowej pracy ma zajmować się głównie internetem satelitarnym.

14-letni Kairan Quazi rozpocznie w lipcu pracę w amerykańskim przedsiębiorstwie SpaceX należącym do Elona Muska. - To stanowisko pozwoli mi być częścią czegoś większego niż ja sam - stwierdził chłopak w rozmowie z "Timesem".

 

Pochodzący z San Francisco Bay Area w USA nastolatek będzie najmłodszym absolwentem Uniwersytetu Santa Clara w Kalifornii w jego 172-letniej historii. Chłopiec oficjalnie ukończy studia już w najbliższą sobotę. Jak podaje serwis oldest.org, znajdzie się wśród dziewięciu najmłodszych osób, które zdobyły wyższe wykształcenie.

Poszedł na studia w wieku 11 lat. Został najmłodszym absolwentem w historii

Lokalna stacja telewizyjna KGO podaje, że Kairan zaczął mówić pełnymi zdaniami w wieku zaledwie dwóch lat. W przedszkolu miał słuchać radia i rozmawiać z wychowawcami o historiach usłyszanych w wiadomościach.

 

Zmierzone w wieku 9 lat IQ chłopca mieściło się w 99,9 centylu całej populacji. Niedługo później rodzice podjęli decyzję o indywidualnym kształceniu syna.

 

ZOBACZ: Oszustwo "na rumuńską walutę". Nastolatek stracił pieniądze

 

Gdy miał 11 lat, Kairan zaczął studiować informatykę i inżynierię na Uniwersytecie Santa Clara. - Wreszcie poczułem, że uczę się na poziomie, na którym powinienem się uczyć - podkreślił chłopiec w rozmowie z "Los Angeles Times".

Został przyjęty do SpaceX. Rozpocznie pracę w lipcu

W ostatnim czasie chłopiec został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną firmy SpaceX. Po kilku dniach dostał pozytywną odpowiedź. Nastolatek ma pracować w kosmicznym przedsiębiorstwie Elona Muska w dziale zajmującej się internetem satelitarnym, znanym jako Starlink.

 

W związku z nową pracą 14-latek przeprowadzi się z mamą do Redmond w stanie Waszyngton. - Mama wywraca dla mnie swoje życie do góry nogami. Jestem jej dozgonnie wdzięczny - podsumował chłopiec, cytowany przez "Timesa".

jkm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie