Tokio: Samoloty zderzyły się na lotnisku Haneda. Loty opóźnione

Świat
Tokio: Samoloty zderzyły się na lotnisku Haneda. Loty opóźnione
PAP/EPA/JIJI PRESS
Incydent na lotnisku w Tokio

Dwa samoloty pasażerskie zderzyły się na ziemi, w pobliżu drogi kołowania, na tokijskim lotnisku Haneda - poinformowała japońska telewizja NHK, powołując się na ministerstwo transportu. Zamknięto jeden pas startowy, a niektóre loty zostały opóźnione. Nikt nie odniósł obrażeń.

Do incydentu z udziałem samolotu tajwańskich linii lotniczych EVA Airways, lecącego do Tajpej i samolotu tajskiego przewoźnika Thai Airways do Bangkoku doszło około godziny 11 (o 4 czasu polskiego).

 

W wyniku zderzenia w pobliżu drogi kołowania złamaniu uległ fragment skrzydła maszyny Thai Airways - przekazała stacja NHK. 

Incydent na lotnisku

Według danych Ministerstwa Gruntów, Infrastruktury, Transportu i Turystyki, na pokładzie samolotu EVA Airways znajdowało się 207 pasażerów i członków załogi, a samolotem Thai Airways podróżowały 264 osoby. Nikt nie odniósł obrażeń.  

 

Zamknięto pas startowy

Jak podała stacja NHK, 300-metrowy pas startowy – jeden z czterech na lotnisku - został tymczasowo zamknięty. Wznowił działanie około godziny 13.

 
Według linii lotniczych ANA i Japan Airlines, niektóre loty krajowe i międzynarodowe do i z lotniska Haneda były opóźnione o 30 minut. 


Przyczyny wypadku nie są na razie znane. 

adn/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie