Wielka Brytania. Policja wznowiła poszukiwania Polki, która zaginęła w 2006 roku

Świat
Wielka Brytania. Policja wznowiła poszukiwania Polki, która zaginęła w 2006 roku
KWP w Bydgoszczy
27-letnia Małgorzata Wnuczek zaginęła 31 maja 2006 roku

W Wielkiej Brytanii wznowiono poszukiwania Małgorzaty Wnuczek. Polka mieszkająca na Wyspach zaginęła w 2006 roku. Ostatnio w sprawie pojawiły się nowe informacje. Zatrzymany został 39-latek.

27-letnia Małgorzata Wnuczek zaginęła 31 maja 2006 roku w Wielkiej Brytanii. Ostatni raz była widziana w miejscowości Leicester, gdy wracając z pracy wsiadała do autobusu jadącego do centrum miasta.

 

Z informacji przekazanych przez rodzinę kobiety mieszkającą w Polsce, wynikało, że ostatni raz kontaktowała się z nimi 29 maja 2006 roku.

Zaginięcie Małgorzaty Wnuczek. Wznowiono śledztwo

Mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań oraz wielokrotnie ponawianych apeli, zarówno ze strony jej bliskich, jak i policji, do tej pory nie wiadomo co stało się z Polką.

 

Śledztwo w sprawie zaginięcia zostało w 2009 roku przeklasyfikowane na śledztwo w sprawie zabójstwa, a w 2013 roku zostało ono zawieszone po wyczerpaniu wszystkich ówczesnych tropów.

 

ZOBACZ: Koniec poszukiwań. 14-latka i 10-latka odnalezione

 

Teraz jednak policja hrabstwa Leicestershire poinformowała o wznowieniu śledztwa w tej sprawie. Ma to związek z nowymi informacjami, przekazanymi przez polską policję. Dzięki nowym ustaleniom w aglomeracji Manchesteru zatrzymany został 39-letni mężczyzna, który jest podejrzany o pomocy sprawcy przestępstwa oraz wprowadzanie w błąd wymiaru sprawiedliwości.

 

W związku ze wznowieniem poszukiwań zaginionej Polki brytyjscy funkcjonariusze przeszukiwali przepływającą przez miasto Leicester rzekę Soar.

 

 

 

Brytyjscy funkcjonariusze ponownie zaapelowali również do wszystkich, którzy wiedzą cokolwiek na temat okoliczności zaginięcia kobiety, by zgłaszali się na policję.

 

Śledczy są przekonani, że w polskiej społeczności Leicester są osoby, które mają informacje o okolicznościach zaginięcia Polki.

 

dk/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie