Węgliniec. Trzy osoby zatrzymane w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją. Policja odnalazła mienie

Polska
Węgliniec. Trzy osoby zatrzymane w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją. Policja odnalazła mienie
Google Maps/Polsat News
Skrzynie zostały zatopione w stawie w powiecie zgorzeleckim3

Dokonano zatrzymania trzech osób w związku z kradzieżą czterech skrzyń z amunicją z pociągu na dworcu w Węglińcu - przekazał rzecznik prokuratury w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski. Policja poinformowała, że skradzione w niedzielę skrzynie zostały odnalezione. Dodano, że nie odnotowano w nich braku amunicji.

Jeleniogórska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży czterech skrzyń z amunicją. Rabunku dokonano w niedzielę na dworcu kolejowym w Węglińcu z pociągu, który obsługiwali amerykańscy żołnierze. Policja odnalazła wszystkie skradzione przedmioty w środę rano.

 

Skrzynie były zatopione w stawie w okolicy Starego Węglińca w powiecie zgorzeleckim (woj. dolnośląskie).

 

Jak przekazał PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka, "trzy z nich są oryginalnie zaplombowane bez oznak ingerencji co do zawartości". 

 

- Jedna skrzynia została otwarta znajduje się w niej jednak komplet amunicji. Po wykonaniu czynności procesowych skrzynie zabezpieczyliśmy - dodał.

Kradzież skrzyń z amunicją w Węglińcu. W sprawie zatrzymano trzy osoby

- Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano trzy osoby. Aktualnie są wykonywane z nimi czynności procesowe - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski. - Szerszych informacji będzie można udzielić po zakończeniu czynności - wyjaśnił.

 

Postępowanie prowadzone jest w kierunku postawienia zarzutów m.in. przestępstwa kradzieży z włamaniem do wagonu transportowego.

 

ZOBACZ: Skandal w niemieckiej armii. Zniknęła amunicja i materiały wybuchowe

 

"Policjanci z Pieńska (Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu) w Starym Węglińcu k. Zgorzelca ujawnili i odzyskali skradzione z pociągu specjalnego cztery skrzynie z zawartością amunicji" - podano w komunikacie.

 

mbl/dsk/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie