Szczecinek. Wandal-romantyk zatrzymany przez policję

Polska
Szczecinek. Wandal-romantyk zatrzymany przez policję
KPP w Szczecinku

Policjanci ze Szczecinka (woj, zachodniopomorskie) zatrzymali mężczyznę malującego... serca. Problem w tym, że robił to na murach budynków. Za popełnione wykroczenia wandal-romantyk odpowie przed sądem.

Kilka dni temu podczas nocnej służby policjanci ze Szczecinka zauważyli mężczyznę malującego sprayem czarne serce na ścianie jednego z budynków.

Serca na murach nie uchroniły przed zatrzymaniem

Na widok radiowozu wandal-romantyk wyrzucił puszkę z farbą i rzucił się do ucieczki. Został jednak szybko zatrzymany przez funkcjonariuszy.

 

ZOBACZ: Tatry. Wandale nad Morskim Okiem. Napisy sprayem i mazakami na granitowej skale

 

Jak się okazało, 45-latek w chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Policjanci podejrzewają, że mężczyzna może być autorem innych malunków przedstawiających serca w różnych kolorach, które w ostatnim czasie pojawiły się na jednej z ulic w mieście.

 

 

W sprawie prowadzone jest śledztwo. Pewne jest, że 45-latek i tak będzie miał kłopoty, ponieważ za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

 

- Zgodnie z art 63a §1 Kodeksu wykroczeń kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny - przekazała st. asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku.

dk/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie