Egipt. Wypadek jachtu z Polakami. Jednostka zaczęła tonąć

Polska
Egipt. Wypadek jachtu z Polakami. Jednostka zaczęła tonąć
Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
Jednostka z Polakami na pokładzie zaczęła tonąć

Jacht, na pokładzie którego było ponad 20 Polaków, w środę nad ranem uderzył w rafę - informuje RMF FM. Pasażerom nic się nie stało, ale część z nich straciła rzeczy osobiste i dokumenty.

Informację o wypadku potwierdziła rozgłośni ambasada Polski w Kairze. 

 

W środę nad ranem, jednostka uderzyła w rafę i zaczęła tonąć. Nikomu nic się nie stało. Według informacji rozgłośni, osoby przebywające na pokładzie to w większości grupa nurków. Część z nich straciła swoje rzeczy osobiste i dokumenty.

Katastrofa Carlton Queen

Pod koniec kwietnia katastrofą zakończył się rejs w Egipcie u wybrzeży Hurgady, którym płynęło 35 turystów.  Sześciu pasażerów, w tym dwóch Brytyjczyków, utknęło pod pokładem, kiedy jednostka zaczęła tonąć.

 

ZOBACZ: Egipt. Koszmar turystów na tonącym statku. Przez okno zobaczyli ryby

 

Ostatecznie 26 gościom oraz dziewięcioosobowej załodze na pokładzie Carlton Queen udało się uciec z wraku. Jedynie trzech poszkodowanych trafiło do szpitala z powodu drobnych obrażeń.

 

W serwisie YouTube pojawił się dramatyczny film przedstawiający zdesperowanych pasażerów próbujących wspiąć się na prawie pionowy pokład, skacząc do morza z boku łodzi i trzymając się materacy z łóżek unoszących się na powierzchni wody.

 

 

pgo/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie