USA. 100-latek gwiazdą TikToka. "Jestem legendą"

Świat
USA. 100-latek gwiazdą TikToka. "Jestem legendą"
TikTok
Stulatek został gwiazdą TikToka

100-letni weteran II wojny światowej został gwiazdą TikToka. Mężczyznę, który na swoim kanale opowiada wojenne historie, obserwuje ponad 616 tysięcy ludzi. Ostatnio "Papa Jake" przekonał się o swojej popularności podczas wizyty w Normandii, gdzie spotkał wielu swoich fanów.

Jake Larson, który działa w internecie pod pseudonimem "Papa Jake", jest gwiazdą TikToka.

 

100-letniego weterana amerykańskiej armii obserwuje na popularnej platformie ponad 616 tysięcy ludzi, a jego filmy zebrały ponad 7,7 mln polubień.

 

ZOBACZ: Chińczycy zapijają się na śmierć dla pieniędzy. TikTok rządzi

 

Mężczyzna, którego do nagrywania filmów namówiła wnuczka, opowiada na swoim kanale wojenne historie oraz prezentuje ważne sceny ze swojego życia.

 

@storytimewithpapajake I had a WONDERFUL 100th birthday party and spent my day with family and friends ❤️🥳💯 #ww2veteran #100yearsold #100thbirthday #veteran #wwiivet #ww2vet #screammovie ♬ Married Life (From "Up") - Sergy el Som

Stulatek odwiedził Normandię. "Jestem legendą"

Ostatnio stulatek odwiedził Normandię we Francji, gdzie 6 czerwca 1944 roku (D-Day) rozpoczęła się operacja "Overlord".

 

Larson był jednym z amerykańskich żołnierzy, którzy wylądowali wtedy na plaży Omaha i próbując dostać się do klifów, przedzierali się przez ogień karabinów maszynowych wroga.

 

@storytimewithpapajake Im headed back to Normandy! 🇫🇷 If you see me, make sure to say hello to your Papa Jake ❤️👋 #ww2veteran #ww2history #ddayanniversary #dday79 #dday #normandy #omahabeach #ddaylandings #papajake ♬ Here Comes the Sun - HERDIANSYAH

 

Podczas wizyty mężczyzna niemal cały czas był otoczony grupą młodych fanów, z którymi chętnie robił sobie zdjęcia i rozdawał autografy.

 

- Jestem tylko chłopcem ze wsi, a teraz zostałem gwiazdą na TikToku. Jestem legendą! Nie planowałem tego, tak się po prostu stało - powiedział stulatek w rozmowie z Associated Press.

 

ZOBACZ: Kolejny groźny trend na TikToku. 13-latka zmarła po "chromowaniu"

 

"New York Post", który opisał historię weterana, przypomniał, że zaciągnął się on do armii w 1938 roku. Ponieważ miał wtedy jedynie 15 lat, musiał skłamać na temat swojego wieku.

 

Po D-Day mężczyzna kontynuował swoją służbę i wziął m.in. udział w bitwie o Ardeny. 

dk/dsk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie