Manewry Floty Bałtyckiej. W ćwiczeniach bierze udział około 40 rosyjskich okrętów

Świat
Manewry Floty Bałtyckiej. W ćwiczeniach bierze udział około 40 rosyjskich okrętów
AP
Okręt Floty Bałtyckiej, zdj. ilustracyjne

Około 40 rosyjskich okrętów i łodzi rozpoczęło w poniedziałek manewry na Morzu Bałtyckim. Jak informuje Reuters, w ćwiczeniach, które potrwają do połowy czerwca, ma wziąć udział w sumie 3,5 tys. żołnierzy. Dzień wcześniej ćwiczenia na Bałtyku zaczęło NATO.

"Rosyjska Flota Bałtycka rozpoczęła w poniedziałek ćwiczenia na Morzu Bałtyckim" - poinformowała  służba prasowa rosyjskiej armii.

Ćwiczenia rozpoczęły się w poniedziałek i mają potrwać do 15 czerwca. Weźmie w nich udział w sumie około 40 okrętów i łodzi oraz 3,5 tys. żołnierzy. 

Grupy taktyczne wypłynęły na morzę

Jak podała agencja RIA Novosti, manewry przeprowadzane są pod okiem dowódcy Floty Bałtyckiej wiceadmirała Władimira Worobowa.

 

"W pierwszym etapie ćwiczeń morskie grupy taktyczne Floty Bałtyckiej opuściły swoje bazy i rozmieściły zgrupowania w wyznaczonych obszarach Bałtyku" - czytamy.

 

ZOBACZ: Bombowiec nad Bałtykiem. Wystartował z Polski i leciał 200 km od Petersburga

 

Rosyjska agencja poinformowała, że wcześniej odbył się szereg ćwiczeń specjalnych dla wszystkich rodzajów wsparcia.

Ćwiczenia NATO na Bałtyku

Dzień wcześniej coroczne ćwiczenia na Morzu Batyckim rozpoczęło NATO. W ćwiczeniach Sojuszu bierze udział 6 tys. żołnierzy, 50 okrętów i ponad 45 samolotów. Po raz pierwszy bierze w nich również udział Finlandia, nowy członek NATO.

 

 

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie