Lamborghini rozbite w Warszawie. Samochód warty był 1,6 miliona złotych

Polska
Lamborghini rozbite w Warszawie. Samochód warty był 1,6 miliona złotych
Wikimedia Commons / Kadr z filmu "Miejski Reporter"
Lamborghini Huracan Evo

Nagranie tego dramatycznego wydarzenia podbija portale społecznościowe. Zielone Lamborghini Huracan Evo uderzyło w barierę przy ulicy Emilii Plater w Warszawie, co wywołało ogromne poruszenie wśród spacerowiczów.

W filmie opublikowanym na facebookowej stronie "Miejski Reporter" widzimy zielony sportowy samochód, którego kierowca traci kontrolę nad pojazdem.

 

Po kilku sekundach auto uderza wprost w barierki, które odgradzają kierunki jezdni.

 

ZOBACZ: Ojców: Samochód z matką i niemowlęciem spadł ze skarpy. Wypadek w parku narodowym

 

Nie jest znana dokładna przyczyna wypadku, ale najprawdopodobniej kierujący nie był w stanie opanować maszyny o tak ogromnej mocy.

 

Jak poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji, kierowca luksusowego Lamborghini został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych.

 

 

Uszkodzenia okazały się na tyle poważne, że nie było możliwości kontynuowania jazdy. Samochód wciągnięty został na lawetę.

 

Widoczne na filmie auto to Lamborghini model Huracan Evo. Wersja produkowana jest od 2019 roku. Standardowa opcja to silnik V10 o pojemności 5,2 l oraz mocy 640 koni mechanicznych.

 

Moc spod maski pozwala uzyskać przyspieszenie do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy. Maksymalna prędkość pojazdu to 235 km/h.

mjo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie