Wypadek na spływie kajakowym. Nie żyją dwie osoby

Polska
Wypadek na spływie kajakowym. Nie żyją dwie osoby
PSP Jędrzejów
Wypadek na Nidzie

Podczas spływu rzeką Nidą w miejscowości Sobowice w gminie Imielno (Świętokrzyskie) doszło do tragedii. Przewrócił się kajak, w którym płynęło dwóch mężczyzn w wieku 39 i 46 lat. Z wody wyciągnęli ich pozostali uczestnicy spływu. Służby podjęły działania ratownicze, jednak życia kajakarzy nie udało się uratować.

Śmiertelny wypadek miał miejsce w sobotę, podczas spływu kajakowego, w którym uczestniczyło dziewięć osób. 

 

- O godz. 15:15 dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na rzece Nidzie doszło do przewrócenia się kajaku. Jak się okazało, w wodzie znalazło się dwóch mężczyzn: jeden w wieku 46 lat, drugi - 39. Obydwaj to mieszkańcy Śląska - powiedziała w rozmowie z polsatnews.pl sierz. sztab. Beata Soboń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. 

Tragedia na Nidzie

Jak poinformowała nas straż pożarna, mężczyzn wyciągnęli z wody uczestnicy spływu, którzy zauważyli, że kajak, którym, płynęli, jest pusty. Na miejsce przyjechała policja, strażacy i zespół pogotowie ratunkowe. 

 

- Po przybyciu okazało się, że dwie osoby są wydobyte z wody i reanimowane przez zespoły ratownictwa medycznego, które były na miejscu tego zdarzenia. Zabezpieczyliśmy teren działania i pomagaliśmy w działaniach medycznych - przekazał nam st. kpt. Karol Błaszczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie. 

 

PSP Jędrzejów
PSP Jędrzejów

 

Niestety mężczyzn nie udało się uratować. Policja pod nadzorem jędrzejowskiej prokuratury bada okoliczności zdarzenia.

adn/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie