Turyści otrzymali zawyżony rachunek za posiłek. Restauracja we Włoszech została ukarana

Świat
Turyści otrzymali zawyżony rachunek za posiłek. Restauracja we Włoszech została ukarana
Flickr/Marta/Brett Latimore
Niektóre włoskie restauracje zawyżały ceny dań dla turystów

Turyści, którzy chcą zjeść w trakcie wakacji, powinni uważać na ceny. W jednej z weneckich restauracji Japończycy zapłacili za posiłek ponad 5 tys. złotych. Władze miasta nałożyły na lokal grzywnę w wysokości 64 tysięcy złotych. Wystosowano także ostrzeżenie dla turystów, aby uważali na ukryte opłaty w restauracjach.

Czterej japońscy studenci zjedli posiłek w restauracji Osteria de Luca, niedaleko Placu Świętego Marka w Wenecji. Zostali obciążeni rachunkiem na kwotę 5 100 złotych za kolację. Grupie niczego niepodejrzewających wczasowiczów zaserwowano cztery steki, talerz smażonych ryb i wodę - przekazał portal DailyStar.

 

Studenci, po powrocie do Bolonii, skierowali się na policję, aby zgłosić sprawę zawyżonych cen. Burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro postanowił przyjrzeć się tej sprawie.

 

Po wizycie inspektorów i krajowej policji ds. przestępstw finansowych władze nałożyły na restaurację karę. Lokal otrzymał grzywnę w wysokości 64 tysięcy złotych.

Turysta zapłacił za dwie kawy i dwie butelki wody 195 złotych

Internauci także negatywnie ocenili tę restaurację. Wśród opinii pojawiają się oskarżenia o oszustwo. Turyści mówią, aby "unikać lokalu za wszelką cenę".

 

W wielu recenzjach są komentarze na temat "ukrytych cen" i "nieuprzejmego personelu". Jeden z internautów stwierdził, że ceny są "wygórowane", "nic nie jest robione na miejscu", a jedzenie jest "podgrzewane w kuchence mikrofalowej".

 

Inna wenecka restauracja, Caffe Lavena, także jest podejrzewana o zawyżanie cen. Pewien chilijski turysta poskarżył się, że został obciążony kwotą 195 złotych za dwie kawy i dwie butelki wody.

 

ZOBACZ: Wenecja. Skoczył do kanału z kamienicy. Burmistrz chce mu dać "certyfikat głupoty"

 

Lokal znajduje się na Placu Świętego Marka, w centrum Wenecji. Wysoka cena mogła być spowodowana dodatkową opłatą za miejsce w ogródku.

 

Turyści, którzy wybierają się do Włoch, powinni zwracać uwagę na cenniki w restauracjach. Opłaty w niektórych lokalach mogą być bardzo wysokie.

mbl/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie