Szymon Marciniak na spotkaniu ze Sławomirem Mentzenem. UEFA chce wyjaśnień

Sport
Szymon Marciniak na spotkaniu ze Sławomirem Mentzenem. UEFA chce wyjaśnień
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Sędzia Szymon Marciniak

"UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień" - oświadczyła Unia Europejskich Związków Piłkarskich, po otrzymaniu skargi od skarga stowarzyszenia "Nigdy Więcej", dotyczące uczestnictwa sędziego w spotkaniu zorganizowanym przez polityka Konfederacji Sławomira Mentzena.

29 maja polski sędzia Szymon Marciniak wziął udział w spotkaniu z politykiem Konfederacji, Sławomirem Mentzenem zorganizowanym pod hasłem "Napijmy się piwa na Evereście" w Katowicach. 

 

UEFA chce wyjaśnień

Stowarzyszenie Nigdy Więcej (zajmujące się - jak czytamy na jego stronie - "przeciwdziałaniem rasizmowi, neofaszyzmowi, ksenofobii i dyskryminacji") postanowiło zgłosić ten fakt do UEFA. Zwraca uwagę, że Mentzen zyskał rozgłos dzięki publicznemu zaprezentowaniu swojego radykalnego programu "pięciu punktów": "Jesteśmy przeciwko Żydom, gejom, aborcji, podatkom i Unii Europejskiej."

 

Stowarzyszenie zaapelowało też do Marciniaka o zdystansowanie się od działań skrajnie prawicowych.

 

ZOBACZ: Szymon Marciniak sędzią finału Ligi Mistrzów w Stambule

 

"UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień" - czytamy w oświadczeniu Unii cytowanym przez "The Guardian".

 

"UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzą się 'wartościami', które są promowane przez daną grupę i bardzo poważnie traktują te zarzuty" - napisano. Dodano, że w piątek po przyjrzeniu się dowodom, UEFA ponownie zabierze głos. 

Szymon Marciniak ma sędziować finał Ligi Mistrzów UEFA

42-letni Marciniak w ubiegłym roku w grudniu sędziował w finale Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Teraz ma sędziować finał Ligi Mistrzów UEFA pomiędzy Manchesterem City a Internazionale, który odbędzie się 10 czerwca na Stadionie Olimpijskim Atatürka w Stambule.

pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie