Pomoc dla Palestyny. Fundacja PCPM dostarcza potrzebny sprzęt

Polska
Pomoc dla Palestyny. Fundacja PCPM dostarcza potrzebny sprzęt
Polsat News
Zuzanna Wojcińska i Ewa Jakutajć

- Dla nas jest najważniejsze, to żeby budować przyszłość tutaj, by uniezależniać lokalne służby medyczne od naszej pomocy - mówiła o pomocy dla mieszkańców Palestyny na antenie Polsat News Zuzanna Wojcińska z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

O pomocy dla mieszkańców Palestyny mówiły we wtorek na antenie Polsat News Zuzanna Wojcińska i Ewa Jakutajć z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Pomoc dla Palestyny. Dzieci i dorośli z wiosek nie mają dostępu do placówek medycznych

- Zarówno najmłodsi pacjenci, jak i dorośli zwłaszcza w wioskach oddalonych od miast rzeczywiście nie mają placówek podstawowej opieki medycznej. Niejednokrotnie są w sytuacji finansowej, która nie pozwala, by w trakcie choroby dojechać do lekarza - wyjaśniła Wojcińska. 


W ramach działań fundacji PCPM do Palestyny przekazał specjalistyczny sprzęt, w tym aparaty USG. Prowadzone są takżże szkolenia dla medyków.  

 


- To, co dla nas jest najważniejsze, to żeby budować przyszłość tutaj, by uniezależniać lokalne służby medyczne od naszej pomocy, czyli żeby dać wędkę, by oni sami mogli dalej przekazywać wiedzę i szkolili swoich medyków i żeby mieli sprzęt, który będzie im służył lata - dodała Wojcińska.  

anw / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie