Iran. Po publicznych oświadczynach zaaresztowano parę. Oskarżono ich o łamanie prawa szariatu

Świat
Iran. Po publicznych oświadczynach zaaresztowano parę. Oskarżono ich o łamanie prawa szariatu
YouTube/Alien Daily
Parę aresztowano za oświadczyny w miejscu publicznym

Publiczne oświadczyny w turystycznym miejscu w Iranie doprowadziły do aresztowania pary - przekazały media. Zakochani zostali oskarżeni o złamanie prawa szariatu. W związku ze sprawą zatrzymano także dyrektorów centrum, w którym doszło do wydarzenia.

W irańskim mieście Shiraz mężczyzna oświadczył się kobiecie, która nie miała chusty na głowie. Do zdarzenia doszło przy grobie XIV-wiecznego poety Hafez-e Shirazi, znanego jako "poeta miłości i wina".

 

Według lokalnych mediów, wymiar sprawiedliwości złożył pozew przeciwko parze, oskarżając ich o "działanie wbrew prawu szariatu" i "publiczne obnażanie się".

 

Aresztowano również dwóch kierowników centrum historycznego Hafezieh. Zaś dyrektor prowincjonalny Ministerstwa Dziedzictwa Kulturowego i Turystyki w prowincji Fars został zawieszony w pracy.

 

 

"Będziemy ścigać wszystkich tych, którzy szerzyli moralne zepsucie i deprawację"

Gubernator prowincji Fars Mohammad Hadi Eimanieh powiedział, że "zdecydowanie zareaguje" na każdy ruch przeciwko islamskiemu prawu szariatu - przekazała agencja informacyjna Tasnim, która jest powiązana z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC).

 

ZOBACZ: Iran. Blogerzy tańczyli w czasie protestów. Sąd skazał ich na 10 lat więzienia

 

- W żadnym wypadku nie pozwolimy, aby w Szirazie i prowincji Fars miały miejsce jakiekolwiek zachowania sprzeczne z normami i szariatem - powiedział gubernator.

 

- Będziemy ścigać wszystkich tych, którzy szerzyli moralne zepsucie i deprawację - dodał.

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie