Rosja: Drony uderzyły w kilka budynków mieszkalnych w Moskwie

Świat
Rosja: Drony uderzyły w kilka budynków mieszkalnych w Moskwie
PAP/EPA/YURI KOCHETKOV
Atak dronów na Moskwę

Drony uderzyły w kilka budynków mieszkalnych w stolicy Rosji Moskwie - poinformowała Agencja Reutera. Informację potwierdzili przedstawiciele moskiewskich władz. Gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow przekazał, że "kilka dronów zostało zestrzelonych podczas zbliżania się do Moskwy". Rosyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że za atakiem stoi Kijów.

"Drony uderzyły w kilka budynków w Moskwie, powodując 'niewielkie' uszkodzenia i bez poważnych obrażeń" - przekazał burmistrz stolicy Rosji Siergiej Sobianin cytowany przez Reutersa. Dwie osoby zostały ranne, jedna trafiła do szpitala. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych.

 

"Wszystkie służby ratunkowe są na miejscu zdarzenia" - dodał.

 

Atak dronów. Uderzyły w budynki

Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA poinformowała, że ​​trwa ewakuacja niektórych mieszkańców budynku przy ulicy Profsojuznej 98 na południu Moskwy. Uszkodzeniu miała ulec fasada budynku, a szyby w oknach zostały wybite.

 

Niezależny portal Meduza przekazał, że z jeden z dronów uderzył w 24-piętrowy wieżowiec przy ulicy Atłasowej. Portal podał też informację - z zastrzeżeniem, że nie jest w stanie jej zweryfikować — że na Leninskim Prospekjcie do mieszkania na 13. piętrze wleciał dron z materiałami wybuchowymi, który z nieznanych przyczyn nie eksplodował.

 

Gubernator: Zestrzelono kilka dronów

Gubernator obwodu moskiewskiego Andriej Worobiow przekazał, że "kilka dronów zostało zestrzelonych podczas zbliżania się do Moskwy"

 

 

Rosyjski kanał Baza twierdził, że w porannym ataku na Moskwę i okolicę zarejestrowano 25 dronów. Z kolei Reuters podaje, powołując się na rosyjski MON, że miasto zaatakowało osiem dronów. Wszystkie zostały zestrzelone.

 

 

Wcześniej w internecie pojawiły się doniesienia o wybuchach na przedmieściach Moskwy. Rosyjskie media informowały o pracy obrony powietrznej.

 

Rosyjskie ministerstwo obrony: Kijów zaatakował Moskwę

Zdaniem rosyjskiego ministerstwa obrony za atakiem na Moskwę stoi Kijów - podała rosyjska agencja RIA Nowosti. 

 

- Dziś rano reżim w Kijowie przeprowadził terrorystyczny atak dronami na cele w Moskwie - powiedział minister obrony, cytowany przez Agencję Reutera.

Doradca prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak, zaprzeczył, że Kijów był bezpośrednio zaangażowany w atak. - Oczywiście z przyjemnością obserwujemy i przewidujemy wzrost liczby ataków. Ale oczywiście nie mamy z tym bezpośrednio nic wspólnego - powiedział w rozmowie z kanałem "Breakfast Show" na YouTubie.

dk/adn/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie