Filipiny: Kupiła kiść owoców. Na bananie ukazał się jej prezydent USA

Świat
Filipiny: Kupiła kiść owoców. Na bananie ukazał się jej prezydent USA
Christie's/Vicky Gonzalez
Mieszkanka Filip dostrzegła na bananie podobiznę byłego prezydenta USA Abrahama Lincolna

Mieszkanka Filipin nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy wróciła z zakupów. Na przyniesionej do domu kiści bananów kobieta zobaczyła twarz Abrahama Lincolna, byłego prezydenta USA. Zdjęcie odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Część komentujących stwierdziła, że kształt na bananie przypomina bardziej kubańskiego rewolucjonistę, Fidela Castro.

Niecodzienną podobiznę Abrahama Lincolna mieszkanka Filipin dostrzegła na przyniesionej do domu kiści bananów. Vicky Gonzales rozpakowywała zakupy, kiedy nagle zauważyła "spoglądającego" na nią z owocu 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych.

 

Kobieta postanowiła od razu podzielić się zdjęciem "twarzy" amerykańskiego męża stanu w mediach społecznościowych. Fotografia opublikowana także przez brytyjski "Daily Star" odbiła się szerokim echem w sieci.

Niezwykła obserwacja na skórce banana. Ukazał się jej Abraham Lincoln

Niezwykły kształt na skórce banana wywołał ożywioną dyskusję wśród internautów. Przeważająca większość osób doceniła przenikliwość kobiety. "Też widzę tutaj Abe'a Lincolna" - napisał jeden z komentujących.

 

Inna osoba stwierdziła jednak, że brązowa plama przypomina bardziej twarz byłego kubańskiego przywódcy, Fidela Castro. "A może to stojąca bokiem starsza kobieta?" - zaczął zastanawiać się kolejny internauta.

 

Zobaczyła na bananie 16. prezydenta USA. Kolejna taka obserwacja

To nie pierwsza tego typu obserwacja w ostatnim czasie. W kwietniu media obiegła historia Brytyjki, która dostrzegła na plastrze szynki podobiznę "królowej ludzkich serc" - księżnej Diany. Kilka dni później mieszkaniec Kanady zobaczył w kałuży na jezdni twarz Johna Lennona, zmarłego muzyka The Beatles.

 

ZOBACZ: Twarz Johna Lennona ukazała się mu podczas deszczu. Kanadyjczyk pokazał zdjęcie

 

Wszystkie te zjawiska związane są ze zjawiskiem znanym jako pareidolia, czyli dopatrywaniem się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach. Towarzyszy temu poczucie nierzeczywistego charakteru owych spostrzeżeń, przeważnie pojawiające się przy pełnej świadomości.

 

Z pareidolią często związane są chmury, które mogą przypominać kształtem postacie ludzi czy zwierząt. Przykładem zjawiska jest także dostrzeganie oczu na różnych obiektach.

jkm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie