USA: Nie zdało 85 proc. uczniów. Zakończenie roku odwołane

Świat
USA: Nie zdało 85 proc. uczniów. Zakończenie roku odwołane
KCEN-TV
Szkoła musiała odwołać zakończenie roku szkolnego

Szkoła średnia w Teksasie była zmuszona odwołać zaplanowaną na koniec maja ceremonię zakończenia roku szkolnego. Wszystko przez to, że większość uczniów nie zdała. Władze liceum postanowiły wydłużyć naukę o miesiąc, aby dać podopiecznym szansę na poprawę.

Zaledwie pięcioro spośród 33 uczniów zdołało ukończyć Marlin High School w przewidzianym terminie. Pozostali podopieczni placówki nie zdali z powodu słabych wyników w nauce lub nadmiarowych nieobecności.

 

W związku z tym, władze szkoły postanowiły przenieść zakończenie roku na koniec czerwca - poinformowała lokalna stacja KWTX-TV. Ma pozwolić to uczniom na poprawienie ocen i nadrobienie nieobecności.

 

"Jesteśmy przekonani, że każdy uczeń w Marylin High może i w końcu osiągnie swój potencjał" - podkreślił w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku kierownik szkoły Darryl Henson. "Nasze zaangażowanie w dążenie do doskonałości pozostaje niezachwiane" - dodał.

 

Szkoła odwołała zakończenie roku. 85 proc. uczniów nie zdało

Kierownik placówki zabrał w sprawie głos także na Twitterze. "Niech to będzie lekcja dla wszystkich" - podkreślił. "Naszym obowiązkiem jest upewnienie się, że uczniowie spełnili wszystkie wymagania. Wsparcie, odpowiedzialność i uczciwość zawsze są u nas na pierwszym planie" - zaznaczył Henson.

 

 

Dziennikarze KWTX-TV zwracają uwagę, że Marlin High School ostatnio zdecydowała się na prowadzenie nauki w systemie czterodniowym, aby zmniejszyć liczbę nadmiarowych nieobecności u uczniów.

 

ZOBACZ: USA: Szkoła zbierała pieniądze dla gangu, dzięki któremu uczeń nielegalnie przekroczył granicę

 

- Przejście na czterodniowy tydzień szkolny jest częścią naszych wysiłków zmierzających do zintensyfikowania nauczania od dzwonka do dzwonka i zwiększenia zaangażowania uczniów w dni, w których odbywają się zajęcia szkolne - stwierdził Nikisha Edwards, dyrektor ds. nauczania. "Dokładamy wszelkich starań, aby te strategiczne zmiany przyniosły korzyści podopiecznym zgodnie z zamierzeniami" - dodał.

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie