Tragedia w Irlandii. Nie żyje 45-letni Michał G.

Świat
Tragedia w Irlandii. Nie żyje 45-letni Michał G.
Wikimedia Commons
Irlandzkie służby zatrzymały w sprawie 21-latka

Policja na Wyspach wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa 45-letniego Polaka. Michał G. został zamordowany w swoim domu w Irlandii. Ciało mężczyzny znalazła w mieszkaniu jego żona.

Tragedia rozegrała się w czwartek wieczorem w miejscowości Enniscorthy w irlandzkim hrabstwie Wexford. 45-letniego Michała G. znalazła w mieszkaniu jego żona. Polak miał na ciele rany kłute.

 

Zszokowana kobieta zwróciła się o pomoc do sąsiada. Ten zaalarmował o sprawie służby. "Kiedy przybiegłem na miejsce, zobaczyłem Michała G. siedzącego na krześle z telefonem w dłoni" - opisał w rozmowie z "Irish Sun" Zdenek S.

 

Przybyli na miejsce ratownicy medyczni nie byli w stanie pomóc obywatelowi Polski. Stwierdzono jedynie zgon 45-latka.

Irlandia: Nie żyje 45-letni Polak. Miał na ciele rany kłute

Policjanci zatrzymali w związku ze sprawą 21-latka. W sobotę mężczyzna usłyszał zarzut o zabójstwa Polaka. Zgodnie z relacją śledczych, mężczyźni znali się wcześniej. Oskarżony miał pokłócić się ze swoją ofiarą i czterokrotnie pchnąć ją nożem.

 

Kolejne zarzuty postawione zatrzymanemu dotyczą utrudniania pracy policji, ataku na funkcjonariusza oraz dwóch prób ucieczki z aresztu. Irlandzki sąd zdecydował, że mężczyzna ma zostać przebadany przez psychiatrów.

Polak zamordowany w Irlandii. Zabójstwo wstrząsnęło społecznością

Pochodzący z Lublina Michał G. wyjechał do Irlandii w 2013 roku. We wrześniu 2022 roku wziął ślub we włoskim Asyżu.

 

Śmierć 45-latka wstrząsnęła miejscową społecznością. Irlandzkie media opisują, że to cicha dzielnica mieszkaniowa, uchodząca za niezwykle spokojną. W 2020 roku został tam jednak zasztyletowany inny Polak, Przemysław K. W wyniku ataku mężczyzna zmarł na miejscu.

 

ZOBACZ: Zabójstwo 14-letniego Polaka w Wielkiej Brytanii. 15-latek usłyszał wyrok

 

Lokalni politycy ocenili, że po ostatniej tragedii nad miastem "zawisła czarna chmura". - Moje myśli i modlitwy kieruję do przyjaciół i rodziny zmarłego oraz całej polskiej społeczności - podkreślił radny John O’Rourke, cytowany przez "Irish Sun".

 

- Jesteśmy wstrząśnięci tym, co się stało. (…) Michał był cudownym człowiekiem - dodają w rozmowie z mediami mieszkający w pobliżu Polacy.

jkm/zdr / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie