Polsat SuperHit Festiwal 2023 do niedzieli w Sopocie

Kultura
Polsat SuperHit Festiwal 2023 do niedzieli w Sopocie
Polsat News
Polsat SuperHit Festiwal 2023 od 26 do 28 maja w Operze Leśnej w Sopocie

Największe gwiazdy, gorące jubileusze, najlepsza muzyka i humor bez cenzury! Na dwudziestym festiwalu organizowanym przez Polsat w Operze Leśnej w Sopocie między innymi Dawid Kwiatkowski, IRA, Sara James, Smolasty, Ørganek, Agnieszka Chylińska, Doda, Edyta Górniak, Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Skeczów Męczących. Polsat SuperHit Festiwal 2023 od piątku do niedzieli na żywo w Polsacie.

Już od 20 lat Polsat zaprasza na swój festiwal do Opery Leśnej w Sopocie. Za każdym razem jest to wielkie muzyczne święto dla publiczności w amfiteatrze i milionów widzów przed telewizorami. W tym roku, z racji 20-lecia Festiwalu, Polsat SuperHit Festiwal będzie zupełnie wyjątkowy!

Artyści pierwszego dnia

Na deskach Opery Leśnej spotykają się największe gwiazdy piosenki wszystkich pokoleń. Pierwszego dnia - jak co roku - najpopularniejsi „platynowi” artyści i gwiazdy, których piosenki były najchętniej słuchane w radiach. Ich „siła rażenia” jest mierzona najbardziej obiektywnym kryterium - sprzedażą płyt i liczbą odtworzeń we wszystkich rozgłośniach radiowych w Polsce. To będą naprawdę najgorętsze hity!

 

Wśród wykonawców koncertu „Platynowego” Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski, Agnieszka Chylińska, Tribbs i Doda. A ze swoimi najczęściej granymi we wszystkich radiach w Polsce hitami: bryska, B.R.O, Daria, Ignacy. C-Bool oraz najmłodsza uczestniczka w historii Festiwalu, tegoroczna laureatka Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku, Sara James. Tego dnia swoje jubileusze będą obchodzić: 10 lat na scenie Dawid Kwiatkowski, 45 lat zespół Bajm, a aż 75 lat zespół Mazowsze.

Sobotnie jubileusze

Drugiego dnia świętujemy „20 Lat Festiwali Polsatu w Sopocie”. Tego wieczoru na scenie m. in.: Edyta Górniak, Kamil Bednarek w całkowicie nowym repertuarze, T.Love, Ørganek, Kayah, Lemon, Alicja Majewska, Paweł Domagała, Michał Szpak, Maryla Rodowicz i wielu, wielu innych. Ponadto, swoje jubileusze razem z nami celebrować będą: 25 lat Golec uOrkiestra, 35 lat IRA, a aż 40 lat - niepokorny Maciej Maleńczuk.

Sopocki Hit Kabaretowy

Trzeci dzień to święto najznakomitszych kabaretów bez cenzury, czyli Sopocki Hit Kabaretowy. Swoje premierowe oraz najśmieszniejsze skecze zaprezentują m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Młodych Panów, Kabaret K2, Marcin Daniec oraz Jerzy Kryszak, który jest z nami od początku, oraz inni „prześmiewcy rzeczywistości”.

Największe hity i nowe gwiazdy

- To już dwudziesty festiwal organizowany w Sopocie przez Polsat. Rozpoczynaliśmy w 2003 roku festiwalem TOPtrendy. To na nim mieliśmy okazję przedstawić publiczności młodziutką Anię Dąbrowską, Sistars czy zespół Zakopower. W 2015 roku zmieniliśmy tytuł festiwalu na Polsat SuperHit Festiwal oraz przekształciliśmy jego formułę. Nawiązaliśmy współpracę ze Związkiem Producentów Audio-Video, który dostarcza nam informacji o płytach i singlach, które pokryły się co najmniej platyną, jak również listę utworów, które były najczęściej grane przez wszystkich rozgłośniach w Polsce. Na każdym naszym festiwalu obchodzimy również jubileusze artystów. To już tradycja tego wydarzenia. Swoje jubileusze świętowali z nami: Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Kora, ale także T.Love czy Edyta Górniak. Świętują z nami również najmłodsi: Dawid Kwiatkowski, Sylwia Grzeszczak, Kamil Bednarek i wielu, wielu innych. Nawet dostojna Opera Leśna obchodziła z nami swoje stulecie. Idea prezentowania największych hitów i odkrywania nowych gwiazd pozostaje wciąż ta sama - powiedziała Nina Terentiew, Członek Rady Nadzorczej Telewizji POLSAT.

Partnerzy wydarzenia

Partnerami Polsat SuperHit Festiwal są Miasto Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Opera Leśna, Albert-Art, Związek Producentów Audio-Video. Partnerem flotowym jest Grupa Zdunek. Patronami medialnymi są: Interia i Radio Zet.

red / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie