Nowy Targ. W szpitalu zmarła kobieta w piątym miesiącu ciąży. Sprawą zajęła się prokuratura

Polska
Nowy Targ. W szpitalu zmarła kobieta w piątym miesiącu ciąży. Sprawą zajęła się prokuratura
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
W nowotarskim szpitalu zmarła 33-latka w ciąży

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu wszczęła postępowanie w sprawie śmierci ciężarnej pacjentki w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. Dzisiaj ma odbyć się sekcja zwłok kobiety, która ma wskazać przyczynę zgonu.

W nocy z wtorku na środę w nowotarskim szpitalu zmarła 33-letnia ciężarna pacjentka. Według lokalnych mediów, m.in. Radia Kraków, kobieta miała być w piątym miesiącu ciąży. 

 

ZOBACZ: Afera w Kaliszu. Hejtował lekarza. Szpital odmówił mu zabiegu

Prokuratura wszczyna śledztwo

Jak poinformowała polsatnews.pl oficer prasowa KPP w Nowym Targu podkom. Dorota Garbacz, w czwartek rodzina kobiety zgłosiła sprawę na policję. Zgłoszenie dotyczyło możliwości narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia 33-latki. 

 

ZOBACZ: Wielkopolskie: Ciężarna 21-latka zmarła w przychodni. Prokuratura podała przyczynę śmierci

 

Postępowanie w sprawie śmierci pacjentki wszczęła prokuratura Rejonowa w Nowym Targu. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu prok. Leszek Karp powiedział polsatnews.pl, że na piątek zarządzono sekcję zwłok kobiety. - Ma ona wskazać przyczynę zgonu, szpital przyczyny nie wskazał - dodał prokurator.

 

Ani policja, ani prokuratura nie informują, w którym miesiącu ciąży była 33-latka.

Oświadczenie szpitala

W czwartek oświadczenie w sprawie śmierci 33-latki wydała Dyrekcja Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Napisano w nim, że szpital składa wyrazy współczucia rodzinie i zapewniono, że placówka jest otwarta "na współpracę z wszelkimi organami, których celem jest wyjaśnienie okoliczności nagłego zgonu pacjentki".

 

pszs.eu

"Na bieżąco udzielane są wszelkie informacje i wyjaśnienia. Mając na względzie dobro i spokój rodziny zmarłej, Dyrekcja Szpitala nie będzie komentowała tej niezwykle trudnej i bolesnej sprawy" - dodano.

pgo/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie