Kuzawka. Ogromna dziura w drodze wojewódzkiej nr 816. Przyczyną ulewne deszcze

Polska
Kuzawka. Ogromna dziura w drodze wojewódzkiej nr 816. Przyczyną ulewne deszcze
Polsat News
Zapadlisko na dw 816

Ulewne deszcze, woda spływająca z przyległego terenu oraz wysoki stan rzeki Bug w bezpośrednim sąsiedztwie dw 816 w miejscowości Kuzawka (woj. lubelskie) doprowadziły do powstania ogromnej wyrwy w drodze. Trasa jest nieprzejezdna, wyznaczono objazdy. Wiadomo, ile trzeba będzie poczekać na naprawę.

Do zarwania się drogi doszło w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Kuzawka. Wówczas przez powiat bialski przeszła nawałnica, która przyniosła ulewne deszcze, połączone z gradobiciem. 

Kuzawa. Zapadła się dk 816

Intensywne opady oraz bezpośrednie położenie przy rzece Bug doprowadziły do zapadnięcia się jezdni i zniszczenia przepustów drogowych.

 

ZOBACZ: Meksyk. Z dnia na dzień powstała ogromna dziura w ziemi

 

Droga jest nieprzejezdna. Służby ogrodziły teren taśmą, postawiły znaki informacyjne o zapadlisku, a na jezdni w pobliżu usypano także zaporę z piasku.

 

Policja wyznaczyła objazdy drogami powiatowymi. 

 

Kiedy droga będzie przejezdna? 

"Od momentu zaistnienia tego wydarzenia, na miejscu pracują pracownicy Rejonu Dróg Wojewódzkich we Włodawie oraz straży pożarnej.
Pierwszym etapem naprawy zniszczeń będzie ich ocena przeprowadzona przez odpowiednich specjalistów branży drogowej, która nastąpi już w najbliższy poniedziałek" - przekazał Polsat News Kamil Jakubowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie

 

Jakubowski dodał, że prace związane z naprawą drogi powinny zakończyć się w ciągu niecałego miesiąca.

pgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie