Wągrowiec. 12 dzieci odebrano opiekunom. Podejrzenie o przemoc domową

Polska
Wągrowiec. 12 dzieci odebrano opiekunom. Podejrzenie o przemoc domową
Polsat News
Pogotowie ratunkowe, zdj. ilustracyjne

12 dzieci trafiło do pieczy zastępczej, po tym jak pracownicy przedszkola odkryli ślady przemocy fizycznej na ciele dwójki 4-latków. Wszystkie zostały przebadane przez lekarzy. - Ich stanowisko było takie, że nie wkluczają, iż powodem obrażeń może być przemoc domowa - przekazał polsatnews.pl mł. asp. Dominik Zieliński, rzecznik KPP w Wągrowcu.

"12 dzieci z rodziny zastępczej trafiło do szpitala ze śladami przemocy fizycznej" – poinformował PAP w czwartek rzecznik wojewody wielkopolskiego Jarosław Władczyk. 

 

- Policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem od wychowawców z przedszkola, którzy zauważyli na ciele 4-latki zasinienia i uznali, że mogły pochodzić ze stosowania z przemocy - powiedział polsatnews.pl Zieliński. Podobne obrażenia miał rówieśnik dziewczynki, który pochodził z tej samej rodziny. 

 

ZOBACZ: Ekspertka od ochrony dzieci: Obserwuję bardzo niepokojące zjawisko 

 

W środę policja razem z pracownikiem pomocy społecznej udała się do domu dzieci w Łęgowie w pow. wągrowieckim. Na miejscu wezwali karetkę pogotowia, a 4-latki trafiły do wągrowieckiego szpitala. 

 

 

- Stanowisko lekarzy było takie, że nie wkluczają, iż powodem obrażeń może być przemoc domowa - przekazał rzecznik wągrowieckiej policji. 

Opiekunowie zatrzymani. Prokuratura wszczęła śledztwo

Wszystkie 12 dzieci, w wieku od dwóch do 13 lat, zostało poddanych oględzinom przez lekarza medycyny sądowej. Na ich podstawie zatrzymani zostali opiekunowie 49-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna

 

ZOBACZ: Częstochowa: Maltretowany ośmioletni Kamilek zmarł

 

Wągrowiecka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie. 

 

Zatrzymani dla ośmiorga dzieci byli opiekunami, pozostała czwórka to ich dzieci biologiczne. 

 

Rodzina do Łęgowa sprawdziła się przed rokiem.  

 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie