Edyta Górniak w "Gościu Wydarzeń". Śpiewała przebój Tiny Turner

Kultura
Edyta Górniak w "Gościu Wydarzeń". Śpiewała przebój Tiny Turner
Polsat News
Edyta Górniak w "Gościu Wydarzeń"

- Dla mnie Tina Turner to przykład kobiety show-biznesu, która nie dała się zniszczyć, złamać. Bardzo podziwiałam ją za siłę i odwagę - mówiła wokalistka Edyta Górniak w programie "Gość Wydarzeń". W programie Bogdana Rymanowskiego zaśpiewała też fragment swojego ulubionego przeboju autorstwa zmarłej w środę gwiazdy.

Zdaniem Edyty Górniak Tina Turner "to mieszanka wszystkiego - kobiecości, charyzmy, odwagi, sensualności na scenie, ale bez wyuzdania". - Kobiety na scenie często przekraczają granice smaku, co obserwuję od lat 80. Tina pozostała bardzo kobieca, zmysłowa. Była tajemnicza i bardzo życzliwa - mówiła Górniak.

 

Jak dodała, na scenie "muzyka wyzwalała w Turner zadziorność, natomiast na co dzień była łagodną osobą". Przypomniała, że amerykańska gwiazda musiała mierzyć się z wieloma przeciwnościami losu m.in. z toksyczną relacją z byłym mężem. - Potrafiła przekuć dramat, traumy w przepiękne dzieła muzyczne. Zachowała przy tym klasę, pokorę i niezwykłą wrażliwość - uznała. 

Edyta Górniak: Mąż Tiny Turner żartował, że ona się spóźni, bo wybiera peruki

Górniak przyznała, że kiedy sama miała przed sobą trudne wyzwania, brała Tinę Turner za przykład. - Myślałam: "Jak ona dała radę, to ja tez dam radę" - mówiła.

 

ZOBACZ: Tina Turner: Metamorfozy w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

 

Przypomniała też, że miała okazję spotkać się z "królową rock and rolla" w Szwajcarii. - Tina miała do nas dołączyć, a jej mąż zażartował, że pewnie się spóźni, bo wybiera jeszcze peruki - powiedziała. 

 

WIDEO: Edyta Górniak wspomina Tinę Turner w "Gościu Wydarzeń"

 

Bogdan Rymanowski zapytał również Edytę Górniak, jaki utwór Tiny Turner chciałaby zaśpiewać. Artystka po chwili zastanowienia wyśpiewała fragment refrenu piosenki "We Don’t Need Another Hero".

 

- Chyba byłby to ten - stwierdziła. Po chwili dodała, że docenia również takie utwory jak "Private Dancer" oraz "Golden Eye".

 

Poprzednie odcinki programu można obejrzeć tutaj.

dsk/wka / Polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie