Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki skazani. Sąd ukarał ich grzywnami

Polska
Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki skazani. Sąd ukarał ich grzywnami
Facebook/Instagram
Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki skazani

Sąd uznał, że Janusz Palikot, Jakub Wojewódzki oraz ich wspólnik Tomasz Czechowski złamali prawo, reklamując napoje alkoholowe w internecie. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd ukarał ich grzywnami w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dwaj celebryci oraz ich wspólnik skazani za reklamowanie alkoholu w internecie - poinformował we wtorek "Super Express".

 

Wcześniej Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła Januszowi Palikotowi, Jakubowi Wojewódzkiemu i ich wspólnikowi Tomaszowi Czechowskiemu zarzuty. 

 

- Z ustaleń postępowania wynika, że oskarżeni w swoich publikacjach na profilach społecznościowych prowadzili reklamę napojów alkoholowych w ten sposób, że za pośrednictwem zarejestrowanych w serwisie profili publicznie rozpowszechniali znaki towarowe oraz związane z nimi symbole graficzne wytwarzanych przez ich firmę napojów alkoholowych - wyjaśniała wówczas prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Palikot i Wojewódzki skazani. Muszą zapłacić grzywny

Według gazety, Janusz Palikot będzie musiał zapłacić 80 tys. złotych grzywny, a Jakub Wojewódzki i Tomasz Ciechowski po 70 tys. złotych. Co więcej, Palikot musi ponieść opłatę ok. 9 tys. złotych kosztów sądowych, a Wojewódzki i Czechowski po 8 tys. złotych.

 

ZOBACZ: Jerzy Stuhr jest w szpitalu w Zakopanem. Syn aktora podziękował lekarzom za opiekę

 

Janusz Palikot odniósł się do sprawy. "Nic mi nie wiadomo o wydaniu przez sąd wyroku. Orzeczenia nie otrzymałem. Nie zostałem też wezwany do sądu, nie odbyła się publiczna rozprawa sądowa i nie zostałem wysłuchany. Znakiem czasów jest, że w Polsce wyroki ogłasza prasa, zanim jeszcze uczyni to sąd wobec obywatela" - napisał na Facebooku.

Palikot odpowiada: Nic mi nie wiadomo o wyroku

"Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem i wtedy publicznie zabiorę głos w tej sprawie. Oczekuje niczego więcej, tylko respektowania praw należnych mi, jak każdemu obywatelowi RP" - stwierdził Palikot.

 

"Sąd po moim zawiadomieniu nie miał wątpliwości, że Wojewódzki i Palikot to kryminaliści. Sprawa była na tyle oczywista, że skazał ich w trybie nakazowym za reklamy alkoholi! To koniec bezkarności alkopatusów i karteli alkoholowych, którzy na krzywdzie ludzi zbijają fortuny" - skomentował działacz społeczny Jan Śpiewak.

msm/kg/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie