Chorzów: Szantażysta kierowców schwytany. Żądał pieniędzy za milczenie

Moto
Chorzów: Szantażysta kierowców schwytany. Żądał pieniędzy za milczenie
KMP w Chorzowie
Mężczyzna szantażował kierowców

Policjanci z Chorzowa zatrzymali mężczyznę, który z szantażowania kierowców zrobił sobie sposób na zarabianie pieniędzy. 42-latek rejestrował popełniane przez z nich wykroczenia, a następnie żądał gotówki grożąc, że zgłosi sprawę na policję.

Mężczyzna działał w centrum miasta, blisko chorzowskiego rynku. Nagrywał kierowców popełniających wykroczenia drogowe, a następnie żądał od nich pieniędzy, zazwyczaj było to 200 złotych. 42-latek groził, że jeśli mu nie zapłacą, poinformuje o sprawie policję. 

 

ZOBACZ: Łódzkie: Jechał autostradą pod prąd. Nie miał uprawnień do prowadzenia

 

- Szantażysta tłumaczył kierowcom, którzy popełnili wykroczenia, że w przypadku przekazania tej informacji na policję kara będzie zdecydowanie wyższa, a dodatkowo nałożone zostaną na nich punkty karne - tłumaczył w rozmowie z Polsat News mł. asp. Karol Kolaczek z KMP w Chorzowie. 

 

Część kierowców, obawiając się nieuchronnej kary, przyjmowało propozycję szantażysty. Jeden z nich pozostał jednak nieugięty i postanowił zareagować. Zarejestrował wizerunek mężczyzny, a następnie zrobił to, czym groził 42-latek, czyli zgłosił sprawę na policję.

 

Policjanci apelują do kierowców-ofiar szantażysty

Szantażysta został zatrzymany i usłyszał zarzuty stosowania gróźb w celu zmuszenia do określonego zachowania. Grozi za to kara do trzech lat więzienia.

 

- Takie czasy dzisiaj są. Nie pójdzie do pracy, nie potrafi zarobić, to wpadł na taki pomysł i ludzie dali się na to złapać. Ludzie myslą, że dzisiaj wszystko jest uczciwe, a to jest jedno wielkie zakłamanie - powiedział Polsat News jeden z mieszkańców Chorzowa. 

 

ZOBACZ: Pasjonaci fotografują pociągi, a służby interweniują. "Zrobili ze mnie terrorystę"

 

Mundurowi na razie potwierdzili trzy tego typu przypadki szantażowania kierowców, ale podejrzewają że pokrzywdzonych może być więcej. Osoby, które padły ofiarą szantażysty, proszone są o kontakt z policjantami z Chorzowa.

dk/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie